AKP'li Külünk'ten Kılıçdaroğlu'na tehdit

AKP'li Külünk'ten Kılıçdaroğlu'na tehdit
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun paylaşımına yanıt veren AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, “Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir” diyerek Kılıçdaroğlu’nu üstü kapalı tehdit etti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Bir vakıf kurduruyorlar Amerika’da. Paravan bir vakıf. Başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar. Ama vakfın asıl yönetimi, Erdoğan ailesi üyelerine ait” diyerek, bürokratlara yaptığı “Sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. İnin kurtarın kendinizi” çağrısı üzerine AKP MKYK Üyesi Metin Külünk açıklama yaptı. 

Külünk, açıklamasında "İzzet yoksunları bilmelidirler ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin memuru, sadece ve sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden emir alır ve devletinden aldığı güçle eşkıyadan ürkmez. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırları içinde yaşayan ürkekler, bu ülkenin düşmanlarından medet uman asalaklardır. O asalaklar, bu devletin memuru görünmüş olabilirler ancak hiçbir zaman bu ülkeye memur olmamışlardır. “Kişi kendinden bilir eli” demişler. Asalaklar ve parazitler, dünyanın bütün canlılarını asalak ve parazit sanırlar. Tehditleri de ancak cirimleri kadardır” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Külünk, "Öyle çıplaksın ki seni ve yakın tarihini meydanda biliyor milletimiz. Her şey aşikâr! Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir” diyerek Kılıçdaroğlu’nu üstü kapalı tehdit etti.