Denizbank’ın sokak işgaline tepki! Şişli Belediyesi ise suskun…

Denizbank’ın sokak işgaline tepki! Şişli Belediyesi ise suskun…
Denizbank Genel Müdürlük binasının önündeki sokağın işgal edilmesi tepki çekti…

Şişli Büyükdere Caddesinde bulunan Denizbank Genel Müdürlüğü’nün ön sokağı ile yan iki sokağın bariyerlerle işgal edilmesi vatandaşın tepkisini çekti. Şişli Belediyesi ise yapılan şikayetleri görmezden geldi.

CİMER’E ŞİKAYET EDİLDİ

Avukat Önder Kırmızıtaş da son çare olarak ÇİMER’e başvuruda bulundu. CİMER’e başvuru sonrası Şişli Belediyesi tarafından gelen yanıt ise şu şekilde oldu:

"Sayın Önder Kırmızıtaş,

Denizbank Genel Müdürlüğünün önünde yola çakılı dubalarla ilgili Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından binanın güvenlik müdürüyle yapılan görüşmede binanın güvenliği için kendileri tarafından yapıldığını, izin belgelerinin olmadığı beyan edilmiştir. Konunun Fen İşleri Müdürlüğünce değerlendirilmek üzere ilgili müdürlüğümüze iletilmiştir. En kısa süre içerisinde tarafınıza yeniden bilgilendirme yapılacaktır. İyi günler dileriz.

Şişli Belediyesi Komşu Masa"

“BELEDİYE NEDENSE SESSİZ KALIYOR”

Avukat Önder Kırmızıtaş Haber 2021’e yaptığı açıklamada haksız işgale son verilmesi gerektiğini belirterek:  “Denizbank Genel Müdürlük binası buraya taşınalı 3-4 sene oldu. Taşınır taşınmaz sağlı sollu 2-3 sokak boyu yola ve kaldırıma sabit dubalar çaktılar. Defaatle Şişli Belediyesine başvurmamıza rağmen sonuç alamadık. Dubalardan dolayı banka özel güvenlik görevlileri buraları sahiplenmiş durumda. Hergün vatandaşlarla sırf bu sebepten kavga ettiklerine tanık oluyoruz. En son bir vatandaşa saldırmalarına tanık oldum ve yeniden Şişli Belediyesinin ilgili birimlerine başvuruda bulundum. Bir cevap alamayınca Cimere yazdım. Muhtemelen cimer başvurum üzerine bana aşağıdaki cevabı mail olarak ilettiler. Bu cevap bile olayın vehametini ve belediyenin çaresizliğini göstermeye yetiyor. Zira hukuksuzluk aleni ortada karşı taraf da izinsiz yaptıklarını beyan etmiş ama belediye görevlileri herhangi bir müeyyide uygulama ya da dubaları söküp haksız işgale son verme gereği duymamışlar. 4 yıldır devam eden bu işgalden yeni haberdar olmuşlar gibi davranan belediye bir vatandaş evine çivi çaksa zabıtaları hemen yollayan belediye nedense burada sessiz” dedi.