Golbolde finaldeyiz

Golbolde finaldeyiz
Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu (IBSA) tarafından Samsun'da düzenlenen Golbol Avrupa Şampiyonası'nda A Milli Kadın Takımımız, İsrail'i 7-6 yenerek finale yükseldi. Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu'ndaki müsabakada ay-yıldızlı ekip, yarı finalde İsrail ile karşılaştı. İlk yarıyı 4-3 önde tamamlayan milli takım, ikinci devrede de üstünlüğünü korumayı başardı ve karşılaşmadan 7-6 galip ayrılarak adını finale yazdırdı. Milli takımımız, finalde bugün Rusya ile karşılaşacak.

BİR KEZ DAHA TARİHE GEÇMEK İÇİN

Tokyo Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazanan Golbol Kadın Milli Takımı, Samsun'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda da birincilik kürsüsüne çıkmayı amaçlıyor. Antrenör Gültekin Karasu, ay-yıldızlı oyuncularımızın başarısı hakkında yaptığı açıklamada, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları şampiyonluğunun ardından Avrupa Şampiyonası'nda da altın madalya kazanmayı istediklerini belirtti.

Tokyo Paralimpik Oyunları'nın ardından dinlenmeden Avrupa Şampiyonası'na hazırlandıklarını belirten Karasu, “Bu çocuklar inşallah finali de kazanıp şampiyon olacak. Olimpiyat şampiyonluğunun ardından dinlenmeden buranın kampına başladılar. Fizik olarak çok düştüler ancak inançlarıyla, ruhlarıyla oynuyorlar. İnşallah yine öyle oynayacaklar ve şampiyon olacağız” dedi