İzmirlilerden büyük dayanışma! 1 haftada 10 bin iftar yemeğini bağışladılar

İzmirlilerden büyük dayanışma! 1 haftada 10 bin iftar yemeğini bağışladılar
İzmirli vatandaşlardan iftar dayanışmasına büyük katkı...

İzmirli yurttaşlar Büyükşehir Belediyesi’ne ait Bizİzmir dijital platformları ve Halkın Bakkalı web sitesi üzerinden 1 haftada 10 bin kişilik iftar yemeği ve iki bin gıda paketi satın alarak ihtiyaç sahiplerine bağışladı.

Pandemi nedeniyle toplu iftarların yasak olması nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi büyük bir dayanışma kampanyası örgütledi. Ramazan Ayı boyunca İzmir Büyükşehir Belediyesi 400 bin kişiye iftar yemeği dağıtmayı hedefliyor.  Bu kapsamda Halkın Bakkalı üzerinden alınan iftar yemekleri de ihtiyaç sahiplerinin kapısına kadar getiriliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’de dayanışmaya katkına bulunanlara teşekkür ederek: “Bu mübarek ayda tek bir ailemizin bile sofrası boş kalmasın diyerek geçen hafta başlattığımız dayanışma kampanyası çığ gibi büyüyor. İzmir dayanışmasının gücünü bir kez daha gösteriyoruz. Ekiplerimiz Ramazan ayı süresince satın alınan iftar yemeği paketleri ve gıda kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edecek” dedi.

İftar yemeği paketi ve gıda kolisi satın almak isteyenler Bizİzmir web sitesinin ya da Bizİzmir mobil uygulamasının ana sayfasındaki “Dayanışma Noktası” sekmesine tıklayarak Halkın Bakkalı’nın ilgili sayfasına gidebiliyor.