Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' açılımı eleştiren Sevigen, CHP'den ihraç edildi

Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' açılımı eleştiren Sevigen, CHP'den ihraç edildi
CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ açılımı için “Açıkça FETÖ ve PKK’ya göz kırpıyor” diyen ve Kılıçdaroğlu’nun CHP’den ihraç edilmesi gerektiğini savunan CHP eski milletvekili Mehmet Sevigen, partiden ihraç edildi.

Eski CHP milletvekili Mehmet Sevigen, alınan kararla partiden ihraç edildi.

Mehmet Sevigen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ açıklamalarıyla parti tüzüğünü ihlal ettiğini öne sürmüştü.

Sabah gazetesine konuşan Sevigen, “Disipline verilerek ihraç edilmeli. Açıkça FETÖ ve PKK’ya göz kırpıyor. Kılıçdaroğlu, CHP’nin önündeki en büyük engeldir. Kafasında Cumhurbaşkanlığı adaylığı düşüncesi yok, koltuğunu korumaya çalışıyor. Kemal Bey’in kafası çok bulanık ve Atatürk Cumhuriyetinden öç almayı hedefliyor. Bu kadar yenilgiye rağmen Atatürk’ten fazla genel başkanlık yaptı” ifadelerini kullanmıştı.

TANJU ÖZCAN HAKKINDA KARAR ÇIKMADI

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, başörtülü bir kadına yönelik ifadeleri nedeniyle uyarı cezası istemiyle, Fethiye Belediye Başkanı Ali Karaca da bir vatandaş ile yaptığı küfürlü telefon konuşması nedeniyle yine uyarı cezası istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevk edildi.

CHP YDK, Özcan ve Karaca'nın dosyalarını görüşmek üzere genel merkezde toplandı. 3 saat süren toplantıda iki dosyada da eksiklikler olduğu tespit edildi. Özcan ve Karaca hakkında verilecek karar, dosyalardaki eksiklikler nedeniyle 3 Ocak 2022 tarihine ertelendi.