Siyasette küfrün anlamı…

Siyasette küfrün anlamı…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Zafer Partisi Genel Başkanı sayın Ümit Özdağ’a yönelik olarak kullandığı hitaplar zaman zaman bazı kabul edilemez örnekler yaşansa da bugüne kadar Türkiye siyasetinde görmediğimiz düzeyde bir kirlenmenin ve düzeysizliğin olduğunu gösteriyor.

"Hayvandan aşağı bir adam”. “Haysiyetsiz adam”, “Soros Çocuğu”, “Operasyon çocuğu” gibisinden hitaplar kesinlikle kabul edilemez.

İçişleri Bakanı’nın bu küfürlere başvurma ihtiyacı duyması, birinci olarak iktidarın mülteciler konusunda izlediği yanlış politika sonucunda saplandığı çıkmazı gösteriyor. AKP iktidarı Türkiye’nin başına, altından kalkamayacağı bir mülteci sorunu sarmıştır. Toplumda bundan dolayı tepkiler çığ gibi büyümektedir. Ve AKP iktidarı ne yapacağını şaşırmış vaziyettedir.

Küfürler, işte içine düşülen bu durumun yarattığı çaresiz ruh halinin dışa vurumundan başka bir şey değildir.

İkinci olarak siyaseten kendisine rakip olan bir Parti’nin genel başkanına yönelik olarak kullanılan bu hitaplar, toplumumuzda yaşanan kutuplaşmayı olumsuz anlamda derinleştiren bir rol oynayacaktır.

En üst düzeyde siyasi mücadele küfürlerle yapılıyorsa bunun halka yansıması istenmeyen şiddet olaylarının tetiklenmesi şeklinde olacaktır.

Bu bakımdan da İçişleri Bakanı’nın hitabında kullandığı küfürler sorumlu bir devlet adamının üslubu olamaz.

Haber2021’den…