Teröristlerin mağarasından İsveç'in AT-4'leri çıktı

Teröristlerin mağarasından İsveç'in AT-4'leri çıktı
Pençe-Kilit Operasyonunda, teröristlerin kullandığı mağarada silah ve mühimmatın yanında İsveç yapımı tanksavar silahı AT-4 bulunması dikkat çekti.

Pençe-Kilit Operasyonu'nda ele geçirilen mağarada çeşitli silah ve mühimmatın yanında İsveç yapımı tanksavar silahı AT-4 bulunması dikkat çekti.

5 askerin teröristler tarafından şehit edilmesi üzerine Pençe-Kilit bölgesindeki operasyonlar zorlu hava ve arazi koşullarına rağmen devam ediyor.

Sıkıştırıldıkları mağarada "teslim ol" çağrısına ateşle karşılık veren teröristleri etkisiz hale getiren komandolar bölgede başka mağaraları da tespit etti.

Güvenlik önlemleri alındıktan sonra mehmetçik tek tek teröristlerin inlerine girdi. Mehmetçik, mağaralarda teröristlerin kullandıkları birçok mühimmat, silah araç-gereç ele geçirdi.

Mağaralarda mühimmat ve silahın yanı sıra televizyonlar, uydu alıcıları, ısıtıcılar, jeneratörler, yaşam malzemeleri de bulundu.

Mağaralardan birinin odalara bölündüğü, çok katlı olduğu, merdivenle alt katlara erişimin sağlandığı ortaya çıktı. Bu mağaranın örgütün 'yöneticileri' tarafından kullanıldığı düşünülüyor.

Mağaralarda çeşitli silah ve mühimmatın yanı sıra İsveç yapımı AT-4 tanksavarlar da bulunması dikkat çekti.