3 ilde orman yangınları ile mücadele devam ediyor

3 ilde orman yangınları ile mücadele devam ediyor
Muğla'da devam eden orman yangınlarını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. Antalya'nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerindeki yangınları söndürmek için de ekipler yoğun çaba sarf ediyor. Isparta'da da orman yangınları sürüyor.

Türkiye'nin Ege ve Akdeniz Bölgeleri'ndeki orman yangınlarıyla mücadelesi 7. gününde devam ediyor. Alevleri sönürmek için başta itfaiye ekipleri olmak üzere büyük bir mücadele veriliyor.

Muğla Marmaris Armutalan Mahallesi'nde çıkan orman yangını devam ediyor.

Yangın, İçmeler, Turunç, Osmaniye, Bayır, Çiftlik, Turgut, Hisarönü ve Orhaniye mahallelerinde etkili oluyor. Alevlerin ulaştığı Hisarönü Mahallesinde bazı evler zarar gördü. 

5 MAHALLE TAHLİYE EDİLDİ

Milas ve Bodrum'da yerleşim alanlarına ulaşan yangını söndürme çalışmaları da aralıksız sürüyor. 5 mahalle tahliye edildi. Köyceğiz'deki yangın sarp arazide geniş bir alana yayıldı. Bölgedeki tarım alanları zarar gördü.

Seydikemer'deki yangın ise ekiplerin uzun uğraşlarının ardından kontrol altına alındı.

Muğla'nın Kavaklıdere ile Aydın'ın Bozdoğan ilçelerinde de orman yangınları çıktı.
Ekipler iki yangını da kontrol altına almaya çalışıyor.

DENİZLİ'DE YANGIN KONTROL ALTINDA

Denizli'nin Buldan ilçesindeki orman yangını ise ekiplerin yoğun çabasıyla kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

MANAVGAT VE GÜNDOĞMUŞ'TA MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Antalya'nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerindeki yangınlar sürüyor.

Ekiplerin gün boyu havadan ve karadan müdahale ettiği alevler yerleşim yerlerine kadar ulaştı. Gündoğmuş'ta ilçe merkezi ile 4 mahalle boşaltıldı. Alevler Manavgat'ta da Beydiğin mahallesine kadar geldi.

ISPARTA'DA YANGIN KONTROL ALTINA ALINAMADI

Isparta'da da orman yangını devam ediyor. Çandır Köyü Yazılı Kanyon Tabiat Parkı mevkisindeki ormanlık alanda, çıkan yangın dünden buyana devam ediyor.

Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılan alevlere müdahale için bölgeye ekipler sevk edildi. yangında Çandır köyünde evlerde zarar gördü. gece boyu etkisini sürdüren yangın rüzgarın etkisi ile zaman zaman etkisini artırıyor.