AKP ile Külliye arasında 'Atatürk' krizi

AKP ile Külliye arasında 'Atatürk' krizi
AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, daha önceden "Ben solcu bir adamım. Atatürk benim kırmızı çizgimdir. Yeni anayasa da laiklik ve Atatürk üzerine kurulacak" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’a "Bu nasıl bir özgüven? Nasıl bir şımarıklık?" sözleriyle tepki gösterdi.

Kısa bir süre önce AKP’nin Grup Başkanvekili Cahit Özkan, BAE ile ilgili açıklamaları üzerine koltuğundan olmuştu.

Şimdi de yine AKP ve Saray arasında bir tartışma daha yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde Tv100’de bir programa katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, “Ben solcu bir adamım. Atatürk benim kırmızı çizgimdir. Yeni anayasa da laiklik ve Atatürk üzerine kurulacak” ifadelerini kullanmıştı. Uçum’a yanıt AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar’dan geldi.

‘BU NASIL ÖZGÜVEN NASIL BİR ŞIMARIKLIK?’

Şamil Tayyar, Uçum’un bahse konu sözlerinin yer aldığı paylaşımı alıntılayarak çok sert ifadelerle tepki gösterdi. AKP’li Tayyar yaptığı paylaşımda şöyle dedi:

“AK Parti’nin bir lideri var. Karar organı MKYK var. Bir parlamento var. AK Parti’nin parlamentoda bir grubu var. Sanki hepsinin üzerinde, tek karar vericiymiş gibi hüküm cümlesi kuruyor. Bu nasıl bir özgüven? Nasıl bir şımarıklık?”