SON HABERLER

Son Haberler

Euro Bölgesi'nde yeni enflasyon rekoru

Euro kullanan 19 AB ülkesinde enflasyon haziranda yüzde 8.6'ya çıkarak yeni bir rekor kırdı. Mayıs ayında enflasyon oranı yüzde 8.1'di.

1500 hakim ve savcı adayı alınacak

Adalet Bakanı Bozdağ, 1500 hakim ve savcı adayı alınacağını, sınavın 26-27 Kasım'da yapılacağını açıkladı.

Ülkesiyle gurur duyan ABD'lilerin oranı yüzde 39'a düştü

Fox News tarafından gerçekleştirilen kamuoyu yoklamasında, ülkesiyle gurur duyan ABD vatandaşlarının oranının 2017'deki yüzde 51'den, bu yıl yüzde 39'a düştüğü ortaya çıktı.

BDDK Başkanı Akben: Düzenlemenin sermaye kontrölü ile alakası yok

BDDK, geçen hafta ticari krediler ile ilgili düzenlemeye gitti. Alınan karar, kamuoyuna yansıdığı andan itibaren yoğun şekilde tartışılıyor. NTV canlı yayınında konuya ilişkin soruları yanıtlayan BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, düzenlemenin geçici olduğunu ve 300'ün üzerinde şirketi kapsadığını belirtti.

İmalat sektöründe daralma... Yüzde 48,1'e geriledi

İSO İmalat PMI, haziranda 48,1’e geriledi. Faaliyet koşulları üst üste dört ayda ivme kaybederken, PMI'daki yavaşlama ilk Kovid-19 dalgasından bu yana en belirgin düzeyde gerçekleşti.

Bakan Koca: Günlük vaka sayısı 3 bini geçti

Sağlık Bakanı Koca, günlük vaka sayısının 3 gibi geçtiğini paylaştı. Bakan Koca, 'Sonbaharda maske döner mi?' sorusuna da yanıt verdi.

Kamunun döviz satışı 3 milyar dolara yaklaştı

Bankacılık kaynakları BDDK’nın geçen cuma TL kredilere döviz varlığı sınırı getirmesiyle birlikte kamu bankaları ve Merkez Bankası’nın yoğun şekilde döviz satışı yaptığını belirterek bu hafta yapılan satışın 2-3 milyar doları bulduğunu vurguladı. Merkez Bankası net uluslararası rezervleri ise 7.53 milyar dolar seviyesinde.

Rusya’da pandemi nedeniyle getirilen tüm kısıtlamalar kaldırıldı

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) ülkede koronavirüs pandemisi nedeniyle getirilen tüm kısıtlamaları kaldırdı.

İnternette ki konut ilanlarına denetim

Gelir İdaresi Başkanlığı yeni düzenleme ile internet sitelerindeki ilanlarda yer alan fiyat ile tapudaki satış fiyatını karşılaştırarak usulsüzlük yaptığı tespit edilen satıcı ve emlakçılara cezai müeyyide uygulayacak. Uygulama ile suni fiyat artışlarının da önüne geçilmesi hedefleniyor.

Benzin ve otogaza indirim geliyor

Motorine iki gün üst üste gelen indirimleri benzin ve otogaz takip ediyor. Bu gece itibarıyla geçerli olmak üzere benzinde 2 lira 13 kuruş, otogazda 1 lira 71 kuruş indirim yaşanacak.

Kamuda yerli araca teşvik: Devlet 30 bin TOGG alacak

Kamuda lüks araç kullanımına yönelik eleştirileri cevaplayan Bakan Nebati “Kamu idarelerini; yerli menşeli, standart donanımlı ve düşük bütçeli taşıtlara yönlendiriyoruz. 2021 yılı bütçesiyle tahsis edilen taşıtlardan 800 adedinin kullanımına izin vermeyerek tasarruf ettik. 2022 yılında da aynı tasarruf anlayışını sürdürüyoruz” dedi.

TMO, buğday ve arpa alım fiyatlarını artırdı

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, "TMO alım fiyatlarının ton başına buğdayda 400 lira, arpada ise 200 lira artırılmasına ve hububat alım primlerinin temmuz ayından itibaren ödenmesine karar verilmiştir" dedi.