Bilim Teknoloji Haberleri

Sağlık Bakanlığı son 24 saati açıkladı: Vaka sayıları artıyor

Sağlık Bakanlığı son 34 saatteki hasta tablosunu açıkladı. Bir önceki güne göre vaka sayısı 1012 kişi arttı.

Çin Tesla arabalarının askeri bölgelere girişini yasakladı

Çin Tesla marka arabaların belli bölgelere girişini yasaklarken Elon Musk eğer arabaları casusluk için kullanılırsa şirketinin kapatılacağını söyledi.

Twitter'dan önemli Türkiye kararı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter'in de artık Türkiye'de temsilci bulunduracağını duyurdu.

Covid- 19 Hasta Tablosu: Can kaybı 29 bin 864'e yükseldi

Sağlık Bakanlığı, 'Türkiye Covid- 19 Hasta Tablosu' verilerini paylaştı. Son 24 saatte yapılan 187 bin 859 testte, 21 bin 30 vaka ile 934 koronavirüs hastası tespit edildi. Bugün yaşamını yitiren 87 kişi ile toplam can kaybı 29 bin 864'e yükseldi.

WhatsApp, Instagram ve Messenger çöktü!

Yüzbinlerce kişinin kullandığı sosyal medya uygulamalarında çöküş yaşanıyor...

Uzaydan Çin'e getirilen çeltik tohumları filizlendi

Çin’in Chang’e-5 keşif aracıyla Kasım ayında uzaya gönderilen ve 17 Aralık’ta dünyaya geri getirilerek Şubat ayında Guangzhou kentinde ekilen çeltik tohumları filizlendi.

IAEA: İran yer altında uranyum zenginleştiriyor

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA),  İran'ın yer altında uranyum zenginleştirmeye başladığını açıkladı.

Xiaomi’nin Türkiye fabrikası 29 Mart’ta açılıyor

Dünyanın en büyük telefon üreticisi Xiaomi, İstanbul Avcılar fabrikasının 29 Mart’ta açılışının gerçekleşeceğini açıkladı.

Google’ın ardından Facebook da yasaya uydu

Avustralya'da Google'ın ardından Facebook da medya kuruluşlarına haber içerikleri karşılığında ödeme yapmak konusunda anlaşma yoluna gitti.

Eğitim-İş’ten ‘Öğrenci Andı’ ile ilgili önemli açıklama! Gün gün neler yaşandı?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın itirazı sonucu Danıştay İdari Davalar Genel Kurulu ‘Öğrenci Andı’nın okullarda okutulmaması yönünde verdiği karara bir tepki de Eğitim–İş sendikasından geldi.

Prof. Dr. Erol Manisalı'nın kaleminden: Yazamadıklarımı Şimdi Yazdım

Cumhuriyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Erol Manisalı'nın kaleminden "Yazamadıklarımı Şimdi Yazdım" kitabı raflardaki yerini aldı. 

Bilim insanlarından korkutan öngörü!

Çin’de yapılan araştırmaya göre, Kuzey Yarımküre’de her geçen gün sonbahar ve kış aylarının kısaldığı açıklandı.Araştırmacılar, küresel ısınmanın mevcut durumda devam etmesi halinde 2100 yılına kadar Kuzey Yarımküre’de kış aylarının iki aydan daha az süreceğini, ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinin daha da kısalacağını, yaz aylarının ise 6 aya çıkacağını tahmin ettiklerini açıkladı.

Trabzon Koskarlı Mağarası'nda M.Ö. 10 bin ile 11 bin yıllık yaşam belirtisi

Uzmanlar, Trabzon’un Düzköy ilçesindeki Çayırbağı mahallesinde yer alan Koskarlı Mağarası'nda yaptıkları kazı çalışmalarında, M.Ö. 10 bin ile M.Ö. 11 bin yılları arasında insana ait hammaddesi obsidyen olan taş alet kalıntıları buldular.

Cezayir’e düşmüştü! Dünyadan daha eski

Geçen yıl mayıs ayında Cezayir’e düşen göktaşıyla ilgili yapılan açıklamada, meteorun koptuğu gezegenin 4.56 milyar yıl yaşında olduğu iddia edildi.

Rusya Twitter’a erişim sınırı getirdi

Rusya sosyal paylaşım sitesi Twitter’ın uyuşturucu ve pornografi kullanımıyla ilgili içerikleri kaldırmadığı için kıstlama geitirdi.

Koç Üniversitesi, dünyanın en iyi 500 üniversitesi listesinde

Yükseköğretim derecelendirme kuruluşu QS (Quacquarelli Symonds) tarafından her yıl yayımlanan en iyi üniversiteler sıralamasına bu yıl ilk 500'e sadece Koç Üniversitesi girdi.