Çift maaş tartışmasıyla gündeme gelen Havvanur Yurtsever HSK’nın yeni üyesi oldu

Çift maaş tartışmasıyla gündeme gelen Havvanur Yurtsever HSK’nın yeni üyesi oldu
HSK üyeliğinden istifa eden Hamit Kocabey'in yerine gelen isim belli oldu. Kocabey'in yerine çift maaş iddiaları ile gündeme gelen Havvanur Yurtsever seçildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyesi Hamit Kocabey, 14 Ekim 2021'de görevinden istifa etti. Bahçeli'nin avukatlığını da yapan Kocabey'in istifasını MHP liderinin istediğini Odatv yazdı. Çok konuşulan istifa ile ilgili birçok iddia ortaya atılmış ve haberler mahkeme kararı ile engellenmişti. Bugün HSK'dan gelen habere göre Kocabey'in yerine Havvanur Yurtsever seçildi. 

Havvanur Yurtsever, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Genel Müdür Yardımcılığı ve Emlak Konut GYO A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunuyor... Yurtsever AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Meclis Üyeliği görevini de yürütmüştü. Geçen temmuz ayında Yurtsever çift maaş aldığı iddaları ile gündeme gelmişti.

HAVVANUR YURTSEVER KİMDİR?

1972 yılında Ankara'da doğan Yurtsever İstanbul Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

2008- 2014 arasında AKP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı Yürütme Kurulu üyeliği, aynı tarihlerde ilçe SKM Hukuk İşleri Birim Başkanlığı görevlerinde bulundu. İBB’de AKP Meclis üyeliği yaptı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un müşavirliğini ve bakanlığın hukuk işlerinden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Havvanur Yurtsever'in Emlak Konut’tan maaş alması tartışmalara neden olmuştu.

MHP, ekim ayı ortasında HSK üyeliğinden istifa eden Kocabey’in yerine isim önerisinde bulunmadı. Kaynaklar mevcut aday adaylarının hiçbirinin MHP adayı olarak değerlendirilemeyeceğini ifade etti.

AKP bunun üzerine aday adayları arasından üyelik için düşündüğü ismi belirleyerek MHP’ye bilgi verdi. AKP’nin belirlediği bu ismin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Havvanur Yurtsever olduğu öne sürülmüştü.