Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temennimiz bir an önce Sayın Putin ile Zelenskiy'i bir araya getirebilmek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temennimiz bir an önce Sayın Putin ile Zelenskiy'i bir araya getirebilmek
El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele ortak basın toplantısı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan burada kendisine yöneltilen soruya "Temennimiz bir an önce Sayın Putin ile Zelenski'yi bir araya getirebilmek, yüz yüze görüşme yapmalarını temin etmek" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Toplantının sonunda basın mensuplarından gelen soruları yanıtlayan Erdoğan, Rusya ve Ukrayna ilişkilerine dair yöneltilen bir soruya "Bölgede istiyoruz ki barış egemen olsun, bunun dışında farklı olumsuz gelişmeler gerçekleşmesin. Temennimiz bir an önce Sayın Putin ile Zelenski'yi bir araya getirebilmek, yüz yüze görüşme yapmalarını temin etmek" cevabını verdi.

Erdoğan şunları kaydetti:

"Gerek Sayın Putin'in Türkiye ziyareti gerekse benim Ukrayna ziyaretimi çok önemsiyoruz. Önümüzdeki ayın başlarında Ukrayna ziyaretim var, Putin ile de görüşeceğim."

Basın toplantısında Türkiye-El Salvador ilişkileri hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "2020'de 27 milyon doları aşan ticaret hacmimiz geçtiğimiz sene 50 milyon dolara yaklaştı. Bu rakamı ilk etapta 100 milyon dolara, önümüzdeki 5 yıllık sürede de 500 milyon dolara çıkaralım istiyoruz" dedi.