Cüneyt Özdemir, Kılıçdaroğlu'nun sözlerini değerlendirdi: Saçma bir komplo teorisi

Cüneyt Özdemir, Kılıçdaroğlu'nun sözlerini değerlendirdi: Saçma bir komplo teorisi
Cüneyt Özdemir, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun TÜRGEV ve Ensar aracılığıyla 1 milyar liranın ABD'deki paralel bir vakfa transfer edildiği yönündeki açıklamasını değerlendirken "Ya Türkiye'de muhalefet bu kadar küçük rakamlardan bu kadar saçma komplo teorisi kuramaz diyorum ama kuruyor işte, valla inanılmaz!" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'ın kaçış planı üzerine yaptığı "ABD'ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratmanın peşindeler” açıklamasının etkileri hala sürüyor.

Gazeteci Cüneyt Özdemir de CHP liderinin sözlerini değerlendiren isimlerden biri. Özdemir, Kılıçdaroğlu'nun videoda dile getirdiği parayı yeterli bulmadığını belirrti. Özdemir “Erdoğan ailesi 30-40 milyon doları ABD'deki vakıflara yollayıp başları Türkiye'de sıkışınca ABD'ye kaçacaklarmış. İddia bu. Ben ikna oldum! Ya Türkiye'de muhalefet bu kadar küçük rakamlardan bu kadar saçma komplo teorisi kuramaz diyorum ama kuruyor işte, valla inanılmaz!” ifadelerini kullandı.

Bu iddianın hayal kırıklığı olduğunu ve bu gidişle CHP'nin 5. parti konumuna düşeceğini savunan Özdemir, Twitter hesabında şunları paylaştı:

“Yahu fısıltı gazetesinde bile bu rakamların on misli hatta yüz misli konuşuluyor madem bir şey ortaya atacaksınız bunu onla yüzle çarpın bari... Ha bir de ABD’ye para kaçırıp kaçma ‘procesi’ de süper. Dünyada bir ilk olabilir! Diktatörler genelde ABD'den kaçmıyorlar mıydı?

ABD'deki Ak Partili vakıfların katakullilerini incelemek ayrı, böyle saçma sapan bir komplo teorisini bizzat muhalefet liderinin ağzından sanki büyük bir şey açıklıyormuş gibi anlatmak çok çok ayrı. Durum düşündüğümüzden çok daha vahim demektir. Büyük hayal kırıklığı...

İki büyük krizle karşı karşıyayız arkadaşlar; İktidar ekonomik politikalarında iflas ediyor ama daha vahimi ana muhalefet dediğimiz CHP tamamen kontrolü kaybediyor.

Bu gidişle kısa bir süre sonra CHP 3. hatta 4. hatta 5. parti olacaktır görün. Büyük bir savrulma yaşanıyor.”