Ekonomi Haberleri

Benzine ve motorine zam

EPGİS'ten yapılan açıklamaya göre bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzine 77 kuruş, motorine 31 kuruş zam geldi.

Tarım Kredi marketinde un ve şeker satışına 1 adet sınırlandırması

Denizli’de, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi’ne bağlı markette un ve şeker satışına sınırlama getirildi. Raflara, un ve şeker satışının bir adet olduğu yazısı asıldı.

Fitch, Türkiye için yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 25'e çıkardı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye için 2021 yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 17.2'den yüzde 25'e çıkardı.

Tuvalet kağıdında fahiş artış: 24'lü rulo 66 liradan 90 liraya yükseldi

TÜİK'in açıkladığı verilere göre, tuvalet kağıdı ve kağıt havlu ürünlerinde yüzde 40'a varan artışlar yaşandı.

Türk-İş asgari ücretin 4 binin TL'nin altında belirlenmesini kabul etmeyecek

İşçi tarafının asgari ücretin 4 bin liranın altına indirilmemesini istediği iddia edildi.

MÜSİAD: Kurlardan etkilenmiyorum diyen sanayici doğru söylemiyordur

TÜSİAD'ın hükümetin ekonomi politikasını eleştirmesinin ardından, MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı, piyasanın son dönemde çok fazla dolarize olduğunu, mevcut kur seviyelerinin çok yüksek kaldığını vurguladı. Asmalı, "Kurlardan etkilenmiyorum diyen sanayici doğru söylemiyordur" dedi.

Uzaktan eğitimle geçen 2020'de eğitim harcamaları yüzde 20 arttı

Türkiye'de 2020 yılı pandemi nedeniyle uzaktan eğitimle geçti. Buna rağmen eğitim harcamaları 2020 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 4,5 artarak 270 milyar 921 milyon TL oldu.

Nişasta karaborsada: 'Zamları fiyatlara yansıtamıyoruz'

Şeker başta olmak üzere piyasadaki kahve, kakao, kuruyemiş, yağ ve ambalaj fiyatlarındaki yükseliş ve tedarik sıkıntısına nişasta da eklendi.

Araç sahiplerine kötü haber, MTV'ye büyük zam geliyor

Yılbaşından itibaren Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne (MTV) uygulanması beklenen zammın yüzde 20-25 aralığında olması bekleniyor.

TCMB ile Katar Merkez Bankası arasındaki swap anlaşması uzatıldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile Katar Merkez Bankası arasında yapılan swap anlaşması yapılan düzenleme ile uzatılmasına karar verildi.

Cebinde nakit kalmayan vatandaş karta yükleniyor: Kartlı harcamalar patladı!

TL'nin sert değer kaybı, yüksek enflasyon vatandaşın kredi kartı harcamalarına yüklenmesine neden oldu. 26 Kasım haftasında kart harcamaları 44 milyar liraya çıktı. Kartla harcamalarda market harcamaları artarken, yemek harcamalarında sert düşüş yaşanması ise dikkat çekti. Vatandaş ailesinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için boğazından kısmaya başladı.

Sigaraya yeni zam! En ucuz sigara 17.50 TL oldu

Zam gelen sigara grubundaki en ucuz sigara 17.50, en pahalı sigara 25 TL oldu

Hazine iki tahvilde 3.3 milyar TL borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 5 ve 7 yıl vadeli tahvillerde ihale öncesi satışla birlikte toplam 3,3 milyar TL'lik borçlanmaya imza attı.

Motorine 66 kuruş zam

Motorine fiyatlarına 66 kuruş zam yapıldı.

Asgari ücret toplantısı öncesinde Türk-İş Genel Başkanından açıklama: TÜİK kusura bakmasın...

Asgari ücret tespit komisyonu ikinci toplantısına başladı. Türk-İş'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda işçi ve işveren tarafı taleplerini iletecek.

'AKP grubunun duası Katar'dan gelecek parada'

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, 'AKP grubunun duaları Erdoğan’ın Katar'dan ekonomiyi rahatlatacak bir para anlaşması ile dönmesi; 'Reis, Katar Emirini ikna eder; dosttur onlar' diyerek umutlarını koruyorlardı' ifadelerini kullandı.