Ekonomi Haberleri

Merkez Bankası rezervleri 101.9 milyar dolara geriledi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri 13 Mayıs haftasında bir önceki haftaya göre 5 milyar 718 milyon dolar azalarak 101 milyar 941 milyon dolara geriledi.

Petrolde en uzun süreli yükseliş serisi devam ediyor

20 Mayıs 2022, uluslararası piyasada petrol fiyatlarında son durum. Brent petrol varil fiyatı ne kadar oldu?

Tüketici güven endeksi tarihin en düşük seviyesinde

Tüketici güven endeksi, mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 0,4 oranında artmasına rağmen tarihi düşük seviyesini sürdürdü. Nisan ayında 67,3 olan endeks, Mayıs ayında 67,6 oldu.

Ekonomist Uğur Civelek: Açlık kapıya dayandı

Kredi risk primi (CDS) verileri 8 ayda 2 kat arttı. Ekonomist Uğur Civelek şirketler için iflas dalgasının başlayacağı uyarısında bulunarak, “Enflasyon kalıcı ve artarak devam edecek. İşsizlik katlanacak. Sistem çöktü” dedi.

Bir alkol grubuna daha zam geldi

Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bir rakı grubuna daha zam geldiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Benzine 1 lira 4 kuruşluk zam... Bazı illerde 24 lirayı geçti

Geçtiğimiz gün litre başına 1 lira 70 kuruş zam gelen benzine bugünden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 4 kuruşluk bir zam daha yapıldı. Benzin bazı illerde 24 lirayı aştı.

Çay zammı hem market hem kafe fiyatlarına yansıdı

Çaykur'un yüzde 43,7'lik zammı sonrası fiyatlar uçuşa geçti. Bazı marketler zamları beklemek için çay raflarını boşalttı, kimi marketler ise alım sayısını sınırladı.

Benzine bir haftada üçüncü zam geliyor

Benzine bir haftada üçüncü zam geliyor. 19 Mayıs Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 3 kuruş zam gelmesi beklenirken bir haftada benzine gelen zam miktarı 3,51 lira olacak.

Dolar 16 liraya dayandı

Dolar/TL 10 günlük aralıksız yükselişini sürdürüyor. Bu sabah 15,90 seviyesini aşan dolar/TL, 16'ya doğru yükselişini sürdürüyor.

En ucuz sigara 40 TL'ye çıkabilir

Sigara ve alkolde ÖTV tutarı yasa gereği her altı ayda bir ÜFE kadar artırılıyor. Bu artışın aynı şekilde yapılması durumunda sigara ve alkole büyük bir zam yolda.

Sağanak devam ediyor... Mutfak tüpüne 10 TL zam geldi!

Çay, kahve, yumurta, akaryakıt ve alkolle başlayan zam yağmuru devam ediyor. 12 kilogramlık mutfak tüpüne de bugün 10 lira zam geldi. Tüpün fiyatı 311 lira oldu.

Dolar 16 TL'ye dayandı

Dolar, haftanın ikinci gününde son 6 ayın en yüksek seviyesine çıkarak sabah saatlerinde 15,85 seviyesini gördü.

Dünya'da düşen akaryakıt fiyatları Türkiye'de yine arttı... Benzin 23 lirayı aştı

Brent petrol varil fiyatında düşüş sürerken Türkiye'de dolar kuruna bağlı olarak akaryakıt fiyatları yine arttı. Benzin bugün gelen 1,70 liralık zam sonrasında bazı illerde 23 liranın üzerine çıktı. LPG fiyatı da 40 kuruş arttı.

Çay tiryakisine kötü haber... Kuru çay fiyatına yüzde 43,71 zam geldi

Çaykur, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaş çay alım fiyatını desteklemelerle birlikte 7 TL olarak açıklamasının üzerinden 2 gün geçmeden kuru çay fiyatına zam yaptı. Çaydaki fiyat artışı yüzde 43.71 olurken, yeni fiyat listesi toptancılara gönderildi.

Bir içki grubu daha zamlandı!

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Mey grubuna zam geldiğini duyurdu, zam listesini paylaştı. Paylaşılan listeye göre 70’lik Yeni Rakı, 249 TL’den 283 TL’ye çıktı.

İnşaat maliyeti yüzde 101,57 arttı

İnşaat maliyet endeksi 2022 Mart ayında aylık yüzde 9,58, yıllık bazda ise yüzde 101,57 artış kaydetti.