Ekonomi Haberleri

Akaryakıta bir zam daha geliyor! Benzin ile motorin 10 lirayı aşacak

Zam üstüne zam gelen Akaryakıt fiyatlarına bir zam daha geleceği belirtiliyor. Benzine 46, motorine 43 ve otogaza 25 kuruş zam yapılması bekleniyor.

Merkez Bankası, BDDK ve bankacılarla bir araya gelecek

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Türk Lirasında yaşanan sert kayıpların ardından yarın BDDK Başkanı ve banka genel müdürleriyle bir araya gelecek.

Benzin, motorin ve LPG'ye büyük zam

Benzin, motorin ve LPG'ye zam resmen Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından açıklandı.

Döviz alımının en çok yapıldığı iller belli oldu: Aksaray, Rize, Bingöl, Osmaniye

Döviz kurlarında ve altın fiyatlarında yaşanan sert yükselişlere karşı vatandaşların nasıl bir pozisyon aldığı, kurlardaki yükselişe nasıl yakalandığı belli oldu.

Beyaz eşya satışları ekimde yıllık yüzde 13 düştü

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) verilerine göre, altı ana üründe iç pazar satışları ekimde yıllık yüzde 13 düşüşle 596 bin 766 adet olarak kaydedildi.

TMO un fiyatlarına müdahale için 516 bin ton ekmeklik buğdayı satışa çıkardı

Toprak Mahsulleri Ofisi'nden (TMO) yapılan açıklamada, piyasaya un arzı konusunda endişeye gerek olmadığı belirtildi. Açıklamada, fırıncılara uygun fiyatla un sağlamak için çalışmaların devreye alındığı ve bu kapsamda 516 bin ton ekmeklik buğday satışa açıldığı kaydedildi.

Dolar, Euro ve altın güne yükselişle başladı: Dolar 13 TL'nin üzerinde, Euro 15'e yaklaştı

Dün 13.47 lira ile yeni tarihi zirvesini gören dolar, yeni güne 12.87 liradan başladı. Sabah saatlerinde yine sert yükselerek 13.15 lirayı aştı.

Benzine 1 lira 1 kuruş, motorine 1 lira 5 kuruş zam bekleniyor

Dolar/TL kurunda yaşanan yükselişin ardından akaryakıt ürünlerine 25 Kasım tarihinden geçerli olmak zam gelmesi bekleniyor.

Dolar, Euro, altın fırladı, bankalar mobil sistemlerini kapattı

Piyasalarda hareketlilik devam ediyor. Dolar 13.50'yi, euro 15.20'yi, gram altın ise 761 lirayı görerek rekor tazeledi. Piyasalardaki hareketlilik ve belirsizlik nedeniyle bazı bankaların mobil uygulamalarını durdurduğu görüldü. Banka uygulamalarına erişim kesildi.

Hazine iki tahvilde 4.5 milyar TL borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2 yıl vadeli ve 7 yıl vadeli değişken faizli tahvilde ihale öncesi yapılan satışlarla birlikte 4,53 milyar TL borçlanma gerçekleştirdi.

Bakan Bilgin: Asgari ücrette aralık sonunu beklemeyeceğiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, aralık ayında başlayacak asgari ücret görüşmelerinin ay sonuna kadar uzamayacağını, 1-2 hafta içinde tamamlanacağını açıkladı.

Dolar, euro ve altından yeni rekor

Dolar/TL kuru, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü faiz açıklamalarının ardından sabah saatlerinde rekor tazeledi. Dolar/TL kuru 12 lirayı gördü. Euro'da da durum aynı. Euro/TL kuru 13,51'in üzerine çıktı. Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından tüm zamanların rekorunu kırdı.

Asgari ücret senaryoları masada; sektörel uygulamaya geçilebilir

Standart asgari ücret için işveren kesiminin 3.500 lirayı kabul ettiği, hükümetin bu rakamın üzerine çıkılması için temasları sürdürdüğü, özellikle riskli meslekler için standart asgari ücretin üzerinde bir rakamın belirleneceği belirtildi.

Bir ayda 5 milyar lira arttı: Takipteki krediler 153 milyar TL'yi aştı

Takipteki alacaklar 12 Kasım itibarıyla 153.4 milyar TL’ye çıkarak bir ayda 5 milyar TL arttı. Takipteki 153.3 milyar TL'nin 21.7 milyar TL’lik kısmı tüketici kredisi ve bireysel kredi kartlarından, 131.6 milyar TL’si ticari krediler oluşuyor.

TÜSİAD'dan faiz açıklaması

TÜSİAD Başekonomisti Gizem Öztok Altınsaç, faiz konusunda Ankara ile iletişime geçtiklerini ve çok çabaladıklarını söyledi.

Erdoğan konuştu, dolar yeni rekorunu kırdı

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları doların yeni bir rekor kırmasıyla sonuçlandı. Dolar, 11,49'u görerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.