Fransa ve İtalya PKK terörünü onurlandırdı

Fransa ve İtalya PKK terörünü onurlandırdı
Terör örgütü PKK elebaşlarına ev sahipliği yapan ve finansman desteği sağlayan Avrupa ülkeleri bir taraftan da terör örgütünü onurlandırıyor. Fransa Lyon’daki bir meydana, Suriye’nin kuzeyinde öldürülen PKK’lı Hevrin Halef’in ismi verildi. İtalya’da ise Floransa’ya bağlı Rignano Belediyesi bebek katili Öcalan’a “Onursal Vatandaşlık Ödülü” verdi.

Terör örgütünün elebaşlarına ev sahipliği yapan ve örgüte finansman sağlanmasına göz yuman Avrupa yeni skandallara imza atmaya devam ediyor. Fransa’nın Lyon kentindeki bir meydana Ekim 2019’da Suriye’nin kuzeyinde öldürülen PKK’lı Hevrin Halef’in adı verildi. Meydanda düzenlenen törene katılan Villeurbanne Belediyesi yetkilisi Sonia Zdorovtzoff, teröriste övgüler yağdırdı. Zdorovtzoff, Halef için “Sıradışı bir siyasetçi, aynı zamanda feminist ve Suriye’de çoğulcu ve demokratik bir ülke için mücadele eden kadın” ifadelerini kullandı.

ÖCALAN'A 'ONURSAL VATANDAŞLIK ÖDÜLÜ'

İtalya’da ise Floransa’ya bağlı Rignano Belediyesi “Kürt halk önderi” olarak tanımladığı PKK elebaşı Abdullah Öcalan’a “Onursal Vatandaşlık Ödülü” verdi. Ödül takdimi için belediye salonunda resmi tören düzenlendi. Rignano Flaminio Belediye Başkanı Fabio di Lorenzi’nin yanısıra belediye başkan yardımcısı ve belediye encümenlerinin hazır bulunduğu törende, sözde ödül, terör örgütü destekçilerine teslim edildi. İtalyan belediye başkanı, bebek katili terörist başı Öcalan’a hayran olduğunu, ödül vermekten dolayı kıvanç duyduğunu söyledi.