Gelecek Partisinden 'Erdoğan bizi ittifaka çağırdı' iddiası

Gelecek Partisinden 'Erdoğan bizi ittifaka çağırdı' iddiası
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AKP'ye yakın üst düzey bir ismin kendisiyle görüşerek Gelecek Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılması için girişimlerde bulunduğunu söyledi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, erken seçimin kaçınılmaz olduğunu söyledi, AKP'ye yakın üst düzey bir ismin kendisiyle görüşerek Gelecek Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılması için girişimlerde bulunduğunu bildirdi

KRT TV ekranlarında yayınlanan Çiğdem Akdemir ile Söz Meclisi programının konuğu olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.

CUMHUR İTTİFAKI'NDA YENİ ARAYIŞLAR VAR

Özdağ, anayasanın ilişkili maddeleri gereğince AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üçüncü kez cumhurbaşkanlığına aday olabilmesi için erken seçim olması gerektiğini bildirdi. Özdağ, yaklaşan seçimler dolayısıyla Cumhur İttifakı'nda yeni arayışların ortaya çıktığını ifade ederek, çeşitli muhalefet partilerinin Cumhur İttifakı'na davet edilmesine yönelik girişimlerin olduğunu sözlerine ekledi.

'ÖNEMLİ BİR KİŞİYLE BANA MESAJ GÖNDERDİLER'

Özdağ, AKP dışından üst düzey bir isim tarafından görüşmek üzere davet aldığını ve davet edilen yerde görüşmeye katıldığını söyledi. Özdağ, görüşmede Gelecek Partisi'ne Cumhur İttifakı ile bir olma yönünde mesaj verildiğini ifade etti.

Söz konusu mesajın Erdoğan'ın talimatıyla gönderildiğini belirten Özdağ, kendisinin ve partisinin bu yöndeki girişimlere kapalı olduğuna dikkat çekti.