Gündem Haberleri

Bakan Pakdemirli: Türkiye Küba değil

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kılıçdaroğlu’nun taban fiyat belirlenmeli açıklamalarına yanıt verdi.

'En güvendiğim şirket' dedi, son seçim anketi sonuçlarını paylaştı

Korkusuz gazetesi yazarı Gürkan Hacır, "En güvendiğim anket şirketi" dediği Aksoy Araştırma'nın sahibi Ertan Aksoy ile bir araya gelerek, son anket sonuçlarını paylaştı.

Anlaşılması en kolay Türk yetkili Akar'dan NATO açıklaması

Savunma Bakanı Hulusi Akar, Belçika'daki NATO toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Akar, 'Stratejik müttefikimiz, dostumuz ABD'den hem blok 70 Viper F16 tedariki hem de elimizdeki bazı uçakların modernize edilmesi için teknik çalışma başlatıldı' dedi. NATO'nun işlevine ilişkin de Akar, 'İçinde bulunduğumuz NATO ittifakı, günümüzde ve tarihteki en güçlü savunma örgütüdür. Dolayısıyla bunun içindeyken bunun dışında başka arayışların uygun olmadığını herkesin görmesi lazım' ifadelerini kullandı.

Güller: ABD’nin Çin’e karşı kaldırdığı sopaya Türkiye’nin destek vermemesi gerekir

Gazeteci Mehmet Ali Güller, BM'de Çin'in Sincan Uygur bölgesindeki faaliyetlerini kınayan bir bildiriye 42 ülke ile birlikte Türkiye'nin de imza atmasının yanlış olduğunu belirtti. Çağrının, Batı’nın Çin’e karşı bir baskı oluşturma girişimi olduğunu söyleyen Güller, Ankara'nın sıkışan ekonomi nedeniyle Batı kredileri için siyasi destek arayışında olduğunu söyledi.

Nihal Bengisu Karaca'dan, Mehmet Metiner'e: Aynı şeyi söylediğim için bana 'terörist' demişti

HaberTürk gazetesi yazar Nihal Bengisu Karaca, AK Partili Mehmet Metiner'in "Cumhurbaşkanı parti genel başkanı olmamalı" sözlerine ilişkin, "Aynı şeyi söylediğim için bana 'terörist' demişti, teröristliği hayırlı olsun" dedi.

BM raporu: Türkiye'de et tüketilmiyor ancak obezite hızla artıyor

BM Gıda ve Tarım Örgütü'nün raporu Türkiye'nin Avrupa ülkeleri arasında en az kırmızı et ve deniz ürünleri tüketen ülke olduğunu ortaya koydu. Raporda dikkat çeken bir detay daha var: Türkiye'de et tüketilmiyor ancak obezite hızla artıyor.

FETÖ'nün kurguladığı 'Balyoz' davası yeniden görülüyor!

FETÖ tarafından sahte belgelerle kurgulanan kurgulanan 'Balyoz' davası yeniden görülmeye başlandı. Yargıtay'ın 'Balyoz' davasında 7 sanık için verilen beraat kararını bozmasının ardından eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan'ın da bulunduğu 6 sanık hakim karşısına çıktı.

Rekor üstüne rekor kıran dolara AKP Şamil Tayyar'dan tepki

Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası rekor üstüne rekor kıran dolar, muhalefetin ardından AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar'ın da tepkisini çekti. Yüksek kur politikasının bir izahı olması gerektiğini belirten Tayyar, "Toplum tepkili, zihinler karışık. O halde politikanın mimarları, kamuoyunu ayrıntılı şekilde aydınlatmalı, güven vermeli, umutlandırmalıdır. Buna fazlasıyla ihtiyacımız var." dedi.

Prof. Dr. Naci Görür'den Ege Denizi'ndeki depremlerle ilgili uyarı

Prof. Dr. Naci Görür, Girit Adası'nda meydana gelen depremin ardından uyarılarda bulundu. Görür, "Girit Heraklion Havzası artçı ve yeni depremlerle yavaş yavaş açılıp çöküyor" dedi.

Foreign Policy'den Hulusi Akar analizi: Anlaşması en rahat Türk yetkili

Amerika'nın etkili yayın organlarından Foreign Policy'de yeni Türkiye analizi yayınlandı. ABD-Türkiye-NATO üçgenindeki analizde 'anlaşması en rahat Türk yetkili' olarak Savunma Bakanı Hulusi Akar gösterildi.

Yunan asıllı Temsilciler Meclisi üyelerinden Blinken'a mektup: Türkiye'ye F-16 verilmesin

ABD Temsilciler Meclisi üyelerinden Yunan lobisine yakın 3 vekil, Türkiye'ye yönelik F-16 satışlarının engellenmesi için Dışişleri Bakanı Blinken'a mektup yolladı.

Soylu: Çok ciddi bir göç tehdidi ile karşı karşıyayız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'İran’da 3.5 milyon Afganlı var. 2 milyonu hareket etmeye hazır, günlük 2 bin kişinin geldiğini düşünürsek çok ciddi bir göç tehdidi ile karşı karşıyayız' dedi.

'Türkiye'nin gri listeye alınmasıyla birlikte ülkeden para çıkışı artabilir' uyarısı

Türkiye'nin FATF tarafından kara paranın aklanması ve terörizmin finansmanını engellemede başarılı olamadığı gerekçesiyle 'gri liste'ye alınmasının ardından ülkeden para çıkışının artabileceği uyarısında bulunuldu.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs'ta federasyon meselesi kapanmıştır

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) Ada'da tek devletli bir yapıyı dikte etmeye çalıştığını ancak Kıbrıs'ta federasyon meselesinin kapandığını söyledi.

Metiner: Cumhurbaşkanı parti genel başkanı olmamalı

Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanlığı görevini yürüten kişinin parti genel başkanı olmaması gerektiğini söyledi.

Yurtseverler, İstanbul'da buluşuyor

Ankara, İzmir ve Mersin'de kitlesel dayanışma ve dostluk kahvaltıları düzenleyen MDD Hareketi, şimdi de İstanbul'daki yurtseverlerle bir araya geliyor. İstanbul'daki kahvaltı buluşması 24 Ekim Pazar günü 11.00-15.00 saatleri arasında İstanbul Şişli'de bulunan Mualla Restaurant'ta yapılacak.