Gündem Haberleri

FETÖ'cülerin örgüt içi dinleme ve komploları açığa çıktı

Yasadışı dinlemelerle kumpaslar kuran Fetullahçı teröristlerin, örgüt içinde yer kapmak için birbirlerini dinleyip şantaj yaptıkları ortaya çıktı. Firari FETÖ'cü Önder Aytaç, örgüt yapılanmasının yurt dışı ayağında bir çekişme olduğunu söyleyerek, ABD'ye taşınan arşivlerden bahsetti.

Bakanlıktan Antalya için sel uyarısı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Antalya genelinde etkili olması beklenen sağanak yağışların sabah saatlerinden itibaren şiddetini artıracağının tahmin edildiğini, olası sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların dikkat olması gerektiğini söyledi.

Erdoğan ve Putin telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Görüşmede iki ülke ilişkileri ve Azerbaycan-Ermenistan arasında yaşanan gelişmeler ele alındı.

Akar'dan, Suriye sınırında mesaj: Toprağımızda gözü olanların ne hale geldiğini tarihi okuyanlar görür

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi ile Suriye sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği: Bir kez daha dışlanıyoruz

Türk Veteriner Hekimleri Birliği yaptığı açıklamayla pratisyen hekim ve uzman hekimlerin maaşlarına yapılan zammın veteriner hekimlere de uygulanmasını ve veteriner hekimlerin 3600 ek gösterge kapsamına dahil edilmesini talep etti.

Yazılı basında kağıt krizi! Yerel gazeteler kapanmayla karşı karşıya

Yükselen döviz kuruyla gazeteler zor duruma düştü. İthal kağıt nedeniyle gazeteler büyük bir çıkmaza girerken, başta yerel basın olmak üzere basın camiası aylardır toplanmayan Basın İlan Kurumu’nun acil olarak müdahalesini bekliyor.

ABD tarafından fonlanan derneklere inceleme

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, merkezi ABD'de bulunan Cherst Vakfı tarafından fonlandığı belirtilen Türkiye'de faaliyet gösteren derneklerin, vergi kanununda belirtilen esas ve usullere uymadıklarının tespit edildiğini bildirdi.

Milli Eğitim Şurası'ndan gerici vakıflarla işbirliğinin önünü açan karar

20. Milli Eğitim Şûrası’nda dezavantajlı çocukların eğitime katılması ile ilgili takip sisteminin geliştirilmesini öngören maddeye, “sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapılması ibaresi eklendi.

Kamuya ait 1.7 milyar değerindeki taşınmaz özelleştirildi

Erdoğan'ın imzasıyla kamuya ait dört taşınmaz ve işletmenin daha özelleştirme kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

AKP'li eski bakan hayatını kaybetti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanlarından, AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit'in yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Erdoğan ekonomide yol haritasını anlattı: Çin de böyle büyüdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurmaylarına ‘ekonomide yeni dönem yeni yol haritası’nı anlatırken Çin örneğini vererek, “Türkiye’yi üretimle büyütmek, faiz kıskacından çıkarmak için ekonomide yeni dönemi başlattık. Üretimle yabancı yatırımcıların dikkatini çekeceğiz. Çin böyle büyümüş. Biz pazara daha yakınız, onlardan avantajlıyız" dediği öğrenildi.

Lodos geri dönüyor: Meteoroloji sarı kodlu uyarı verdi

Türkiye'nin batı kesiminde iki gün önce etkili olan lodos geri dönüyor. Meteoroloji, başta İstanbul olmak üzere Marmara bölgesi için sarı kodlu uyarıda bulundu. Rüzgarın hızının zaman zaman saatte 75 kilometre hıza ulaşması bekleniyor.

Dışişleri'nden Güney Kıbrıs'a tepki: Kimin gerginlikten yana olduğu görüldü

Dışişleri Bakanlığı Sözcü Büyükelçi Tanju Bilgiç, "Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin tek taraflı olarak ilan ettiği sözde 5 numaralı ruhsat sahası için ExxonMobil – Katar Petrolleri Ortaklığı’na doğalgaz arama izni verdiğine dair haberler, Doğu Akdeniz’de gerçekte kimin gerginlikten yana olduğunu bir kez daha açıkça göstermektedir" açıklamasını yaptı.

Dışişleri'nden, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'ne tepki

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'nin Osman Kavala davasıyla ilgili Türkiye hakkında ihlal prosedürü başlatmasıyla ilgili "Avrupa Konseyi'ni bağımsız yargıya müdahale niteliği taşıyacak bu kararın devamını getirmekten kaçınmaya davet ediyoruz" açıklamasında bulundu.

Cumhuriyet gazetesinde kriz büyüdü

Cumhuriyet gazetesinde son günlerde yaşanan 8 gazetecinin işten çıkarılması tartışmalarında yeni bir gelişme yaşandı. Çıkarılan gazetecilere destek veren gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'nın da görevine son verildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati TBMM'de yemin etti

Hazine ve Maliye Bakanlığı'na atanan Nureddin Nebati Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yemin ederek görevine başladı.