Gündem Haberleri

Yüz yüze eğitimde alınacak tedbirler belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 6 Eylül Pazartesi günü yüz yüze eğitimin başlayacağını hatırlatarak yüz yüze eğitimde alınacak tedbirleri açıkladı.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Naci İnci atandı

Melih Bulu'nun görevden alınmasının ardından Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atandı. İnci, öğrenci ve akademisyenlerin karşı çıktığı bir isimdi. İnci Bulu döneminde Bulu'nun yardımcılığını da yapıyordu.

Akbank, çift doz aşı olmamış tüm personel için PCR testi zorunluluğu getiriyor

Akbank, tüm şubelerine gönderdiği maille Covid-19 salgınına karşı aldığı yeni tedbirleri duyurdu.

İçişleri Bakanlığı’ndan 'PCR Testi Zorunluluğu' genelgesi

İçişleri Bakanlığı PCR testi zorunluluğuyla ilgili genelge yayımladı. Genelgede konser, tiyatro gibi etkinlikler ve uçak-otobüs yolculuklarında 6 Eylül'den itibaren PCR testi isteneceği belirtildi.

TÜİK'i yalanlayan görüntü, Karabük Belediyesinin 26 kişilik işçi alımında metrelerce kuyruk oluştu

TÜİK iki aydır açıkladığı rakamlarla işsizliğin düştüğünü iddia etse de gerçekler TÜİK'i yalanlıyor. Karabük Belediyesi inşaat işçisi, tesisat ustası, şoför gibi alanlardan 26 personel alacağını duyurdu. Vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren belediye binası önünde kuyruk oluşturdu.

Hadi Özışık'tan Süleyman Özışık açıklaması: Mesleği bıraktı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in ifşaatları sonrası gündeme gelen isimlerden Süleyman Özışık'ın 'mesleği' bıraktığı açıklandı.

RTÜK'ten 'AB'den 3.6 milyon euro fon alınacak' haberlerine ilişkin açıklama

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) yapılan açıklamada, "AB'den 3.6 milyon euro fon alınacağı" iddialarına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı, bahse konu projenin de AB'nin karşılanmaz talepleri sebebiyle bir süre önce askıya alındığı belirtildi.

HES uygulamasına 'AB Uyumlu Sağlık Pasaportu' butonu eklendi

HES uygulamasına Avrupa Birliği (AB) uyumlu sağlık pasaportu butonu eklendi.

Ahmet Hakan: Atatürk demeyen tercümana bir daha görev verilmeyecekmiş

Ahmet Hakan, Etiyopya Başbakanı'nın Atatürk'ü övdüğü sözlere çevirisinde yer vermeyen cumhurbaşkanlığı tercümanına bir daha görev verilmeyeceğini söyledi.

Yeni Şafak yazarından iktidara 'Taliban' uyarısı: Tuzak olabilir

AKP'li Mehmet Metiner, AKP'nin Taliban konusundaki açıklamalarına dikkat etme çağrısında bulundu. Taliban güzellemesi içeren açıklamaların iktidara zarar vereceğini belirten Metiner, ABD'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da hedef alan bir oyun planı içinde olabileceğini iddia etti. Taliban'ın değişebileceği varsayımı için dikkatli olma çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taliban'la görüşmelerimiz oldu

Afganistan'daki son gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Afganistan'da eninde sonunda atılan tüm adımların geldiği yer belli olmuştur. Afganistan şu anda ciddi manada kendi başına bırakılmıştır. Taliban ile zaman zaman bizim de görüşmelerimiz oldu. Bundan sonra yine bu tür görüşmeleri yapabileceğimizi söyledik'' dedi.

Hikmet Çiçek sordu, Mehmet Bedri Gültekin yanıtladı; Afganistan'da neler oluyor?

Afganistan'daki gelişmeleri değerlendiren Milli Demokratik Devrim Hareketi önderlerinden Mehmet Bedri Gültekin, Taleban'ın değişme iradesi ortaya koymaması halinde kalıcı olamayacağını söyledi. Gültekin, ABD'nin Afganistan yenilgisinin hem Afganistan hem de dünya açısından önemli olduğunu ifade etti.

MDD Hareketi: 28 Şubat kararı, Laik Demokratik Cumhuriyet’e karşı bir operasyondur!

Milli Demokratik Devrim Hareketi, 28 Şubat davası ile Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararın bir hukuk cinayeti olduğunu söyleyerek "verilen karar, AKP iktidarının; laik demokratik Cumhuriyet’e karşı yürüttüğü bir operasyondur" dedi.

Sel felaketinde yaşamını yitirenlerin sayısı 79'a yükseldi

Türkiye'nin Batı ve Orta Karadeniz bölgesinde 11 Apustos'ta meydana gelen sel felaketi sonucu yaşamını yitiren vatandaşların sayısı 79'a yükseldi. AFAD tarafından yapılan açıklamada, kayıp ihbarı sayısının ise 34 olduğu belirtildi.

YDS için başvurular başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 10 Ekim'de uygulanacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/2) için başvurular 20-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında alınacak.

Halkın yüzde 62'si Türk askerinin Afganistan'da kalmasına karşı

AKP seçmeninin yüzde 46'sı, MHP seçmenin ise yüzde 64'ü, Türk askerinin Afganistan'dan çekilmesi gerektiğini savunuyor. Araştırma Taliban'ın Afganistan'da hakimiyeti ele geçirmesinden önce yani Temmuz ayı içinde yapıldığı belirtildi.