Gündem Haberleri

Sosyal medya düzenlemesi ile 'Troll hesaplar' deşifre edilecek, 'yalan haberlerin' kaldırılması istenecek

Yapılacak sosyal medya düzenlemesi ile yalan haber yayan ve hakaret eden trol hesaplar deşifre edileceği ve ilgili hesaplara ait bilgileri paylaşmayan sosyal medya şirketlerine para cezası kesileceği iddia edildi.

624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi

Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararnamesi ile 624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Bayburt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Devlet Denetleme Kurulu'nun yetkileri genişletildi

Devlet Denetleme Kurulu Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayınlandı.

Yangın ve sel afeti için 216 milyon 93 bin 384 lira bağış toplandı

Yangın ve sel afeti destek hesaplarına 216 milyon 93 bin 384 lira bağış yapıldı.

Milli Eğitim Bakanı: Okullar tüm kademelerde yüz yüze ve tam zamanlı açılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Okullarımızı 6 Eylül’de tüm kademelerde yüz yüze ve tam zamanlı olarak açacağız" dedi.

Erdoğan: Gerekirse Taliban'ın kuracağı hükümetle görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afganistan'dan Türkiye'ye büyük bir göç dalgası yaşandığını söyleyerek "Taliban ülkenin neredeyse tamamını kontrol altına aldı. Bizim gayemiz öncelikle bu ülkenin istikrarı ve güvenliği olduğu için gerekirse Taliban'ın kuracağı hükümetle de görüşeceğiz" dedi.

Erdoğan, Vatandaşı sele karşı tedbirli olmaya davet etti

Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında; koronavirüs salgını, aşılama, yangın ve sel felaketleri gündemiyle bir araya geldi. Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yağışların Karadeniz'in farklı bölgelerinde devam edeceği görülüyor. Vatandaşlarımızı sele karşı tedbirli olmaya davet ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bir aylık aranın ardından Beştepe'de toplandı. Gündemde Afganistan'daki gelişmeler, koronavirüsle mücadele, doğal afetler ve yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıkları var.

Hapis cezası yetmedi, rütbelerini de sökmek istiyorlar

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, 28 Şubat davasında cezası kesinleşen emekli generallerin rütbelerinin sökülmesi talebiyle Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığına yazı gönderdi.

Doster: ABD ile işbirliğinde ısrar Türkiye'nin de Afganistan'ın da zararınadır

Taliban'ın Afganistan'da hakimiyeti ele almasının etkileri tartışılmaya devam ediliyor. Barış Doster, ABD'nin Afganistan'dan kaçışının ardından yaşananları değerlendirerek "Afganistan’ı işgal eden ve sonra da çekilen ABD’yle iş birliğinde ısrar etmek, Türkiye’nin de Afganistan’ın da tüm bölgenin de aleyhinedir" dedi.

28 Davasında emekli generaller için yakalama kararı

Son dakika! 28 Şubat davasında cezası kesinleşen Çevik Bir ile Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 14 sanık hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Taner Yüzgeç: 2017’de bitmesi gereken çalışma daha başlamadı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Başkanı Taner Yüzgeç, 17 Ağustos 1999 depreminin ardından geçen 22 yılda, önlemler açısından yeterli adım atılmadığını belirtti. Yüzgeç, "Riskli yapı tespiti dahi yapılmadı. Sorun kaynak değil, siyasi yaklaşım" dedi.

Ankara'daki olaylarla ilgili 61 kişi hakkında adli işlem uygulandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Altındağ'da 11 Ağustos'ta bir kişinin öldürülmesinin ardından yaşananlarla ilgili sosyal medyada provokatif paylaşımlarda bulunan ve olaylar sırasında "mala zarar verdiği" tespit edilen 61 kişi hakkında adli işlem başlattı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan kritik soruya cevap; Türkiye Taliban'ı tanıyacak mı?

Afganistan'daki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye Taliban'ı tanıyacak mı?" sorusuna, "Önce hükümetin nasıl kurulacağını görmemiz lazım. Tutumlarımız ve vereceğimiz mesajlar aynı olsun diye tüm ülkelerle görüşüyoruz. Kapsayıcı bir hükümet kurulacak mı bunları görmemiz lazım. Uluslararası camiayla birlikte hareket edeceğiz." yanıtını verdi.

Bakan Akar'dan Kabil havaalanı açıklaması: Emniyetli şekilde açık kalmasına gayret gösteriyoruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan'daki havaalanına yönelik herhangi saldırı ve müdahalenin olmadığını belirterek, "TSK unsurlarının diğer ülke unsurlarıyla yaptığı çalışmalar sonucunda havaalanına uçaklar emniyetli bir şekilde inip kalkmaya başladı. Son iki günde 64 uçuş yapıldı" dedi.