Gündem Haberleri

Avusturya mahkemesinden Sezgin Baran Korkmaz kararı

Wels Mahkemesi, Sezgin Baran Korkmaz'ın tutukluluğunun devamına karar verdi.

Sezgin Baran Korkmaz, yeniden hakim karşısında

SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın Türkiye'ye iade edilmesi talebiyle Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan dosya Dışişleri Bakanlığı kanalıyla Viyana Eyalet Ceza Mahkemesine gönderilmişti. "yakalama" ve "iade" talebiyle tutuklanan Korkmaz, Avusturya'da bugün hakim karşısına çıkacak.

TEİAŞ özelleştirilme kararına tepkiler büyüyor

TEİAŞ’nin özelleştirme kapsamına alınmasına yönelik tepkiler devam ediyor. TMMOB Makine Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz Türkyılmaz, enerjide bütünleşik yapının yeniden oluşturulması gerektiğini söylerken, EMO’dan yapılan açıklamada ise enerjinin diğer alanlarındaki özelleştirmelerin getirdiği olumsuzluklara dikkat çekildi.

Market yasası hazırlanıyor

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, bir soru üzerine "Market yasası uzunca bir süre üzerinde konuştuğumuz, titiz bir şekilde çalışılan bir konu. Bu market yasasında da haksız rekabetin önüne geçmeyi sağlamamız lazım. Gıda tedarik zincirlerinin çok ciddi bir şekilde korunmasını da temin etmemiz gerekiyor" açıklamasını yaptı.

AKP’li televizyon kanalı sahibi isyan etti: Basını özgür bırakın

Sivas Belediyesi’nin AKP’li Belediye Meclis üyesi, yerel TV sahibi Hatice Kurt, sosyal medyada yaptığı paylaşımda yayınlarından ötürü 'siyasi baskı gördüklerini' söyledi ve "Basın olarak işimizi yapamaz hale geldik" açıklamasında bulundu.

Kabine toplanıyor; gündemde bayram tedbirleri ve aşılama var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak Kabine toplantısında Kurban Bayramı öncesi alınacak tedbirler masada olacak.

Ortaöğretim kurumları için tercih işlemleri başlıyor

Tercih dönemi 16 Temmuz’a kadar sürecek. Öğrenciler üç ayrı alanda toplam 20 okul tercih edebilecek.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan AB'ye: Türkiye ile bağlarımızın kopartılmasına izin vermeyiz

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Elazığ'da ziyaretlerde bulundu. Yerel Kanal 23 ve Kanal Fırat televizyonlarını ziyaret ederek programlara konuk oldu. Federal bir çatı altında Kıbrıs'ın tümünün Avrupa Birliği'ne alınması için ortaya konan politikalara tepki gösteren Tatar, ''Amaçlanan Türkiye ile bağlarımızın kopartılmasıdır. Biz asla Türkiye ile bağlarımızın kopartılmasına izin vermeyiz'' dedi.

Eski milli futbolcu, AKP’li vekil ABD’nin soykırım tarihini yazdı

Eski milli futbolcu, AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan yazdığı ‘Kızılderililer’ isimli kitapta ABD’nin Kızılderililere uyguladığı soykırım tarihini yazdı. Özalan kitabın tanıtımı için yayınladığı videoda “Bu kitapta her 24 Nisan’da ülkemizi ve milletimizi soykırım iftirası ile hedef alanların kirli ve kanlı tarihine yolculuk yapacağız” dedi.

Galata Kulesi'ne giriş ücreti 100 TL oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlanan Galata Kulesi'ne giriş fiyatının 30 TL'den 100 TL'ye çıktığı belirtildi.

Çiftlik Bank kurucusu Aydın'ın avukatından açıklama

Çiftlik Bank vurgununun bir numaralı sanığı Mehmet Aydın'ın emniyetteki sorgusu devam ediyor. Aydın'ın ilk ifadesinde, ailevi sorunlar nedeniyle teslim olduğunu söylediği belirtildi.

Ekmeleddin İhsanoğlu 2. Abdülhamid'in torunun nikah şahidi oldu

2. Abdülhamid’in torunu Yavuz Selim Osmanoğlu, İstanbul'da evlendi. Çiftin nikah şahitliğini 2014'de CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanı adayı gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu, eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Muhammed Keskin ve Victor Orbis Ajans Başkanı Cemil Cengiz yaptı.

Zeynep Gürcanlı: Afganistan havuç, Suriye sopa

ABD’nin Türkiye’de AKP iktidarına karşı “havuç/sopa” politikası yürüttüğünü söyleyen Zeynep Gürcanlı, Afganistan’da Türkiye’nin görev almasını havuç, Suriye’de Türkiye’nin çocuk asker finanse ettiği iddiasının ise sopa olarak ortaya sürüldüğünü belirtti. Türkiye’nin ABD ile Afganistan pazarlığına S-400 konusunu da dahil etmeye çalıştığını söyleyen Gürcanlı, ABD’nin buna yanaşmadığına dikkat çekti.

Tosuncuk'un 75 bin 260 yıl hapsi isteniyor

Çiftlik Bank üzerinden on binlerce kişiyi 1.1 milyar lira dolandırıp 3 yıl önce yurt dışına kaçan Tosuncuk Mehmet Aydın Türkiye’ye getirildi. Aydın’ı taşıyan uçak, saat 22.06 da İstanbul Havalimanı’na indi. Burada gözaltına alınan Aydın’ın, ilk sorgusu havalimanı adliyesinde yapıldı. Aydın için 4 gün gözaltı süresi belirlendi. 75 bin 260 yıla kadar hapisle yargılanan Aydın, kendinin de mağdur edildiğini savunmuştu.

ABD’nin dediğini yapanlar kaybediyor, ABD’ye direnenler ise kazanıyor

Prof. Dr. Barış Doster ABD’nin Karadeniz’e yönelik hamlelerinin hızlandığına dikkat çekerek “Bunlar arasında Orta Asya, Kafkasya ve Hazar Havzası da çok önemli” dedi. ABD’nin bölgedeki planlarında Türkiye’nin rolünün önemine değinen Doster “ABD’nin dediğini yapanlar, kaybediyor. ABD’ye direnenler ise kazanıyor” ifadelerini kullandı.

'Tosuncuk' lakaplı Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın Türkiye'ye getirildi

Kamuoyunda 'Tosuncuk' lakabıyla tanınan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın, Türkiye'ye getirildi.