Gündem Haberleri

Antalya'da 'terör borsası' iddiası

Antalya’nın Alanya ilçesinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli biri komiser 4 polisin, “terör örgütü” soruşturması geçiren ve maddi durumu iyi olan kişilerden tehditle para istedikleri iddia ediliyor.

Mansimov'dan Mehmet Ağar'a suç duyurusu

Yalıkavak Marinanın eski sahibi Masimov "Adil Yargılanmayı Etkilemeye Teşebbüs ve Yargı Görevini Yapanı Etkilemeye Teşebbüs" suçlarından Mehmet Ağar hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu.

İstanbul'u sel aldı, dereler taştı, evleri su bastı

İstanbul'da sabah saatlerine başlayan yağmur hayatı olumsuz etkilerken, Şile'de bir mahallede sağanak nedeniyle dere taştı. Taşan dere, su baskınına neden oldu.

'Tosuncuk' yola çıktı, uçaktan görüntüleri yayınlandı

Türkiye'ye getirilmek için Brezilya'dan uçağa bindirilen Çiftlik Bank vurguncusu Mehmet Aydın'dan ilk fotoğraflar geldi. Tosuncuk'un bu akşam saat 22.30'da Türkiye'de olması bekleniyor.

THY, FETÖ davasını kaybetti

THY'de 'FETÖ'cü' oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan kişilerin açtıkları davaları kaybetti.

Akdeniz'de göçmen botu alabora oldu: En az 43 ölü

Akdeniz'de Tunus açıklarında bir göçmen botu alabora oldu, en az 43 göçmen hayatını kaybetti, 84 göçmen ise kurtarıldı.

Yeni Şafak yazarından ezber bozan ifade; ‘dindarlık mafyası’

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, 'dindarlık mafyası' diye nitelediği kesime 'Sizin ‘emri bil maruf’ anlayışınız buysa, sizin ‘iyiliği yayma anlayışınız’ buysa, sizin ‘din anlayışınız’ buysa zaten sizinle aynı dini paylaşmak istemem’ diye seslendi.

Nagehan Alçı bile isyan etti: Yazıklar olsun

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararını protesto eden kadınlara müdahalede bulunulmasını eleştirdi. Alçı, "Kadına karşı şiddeti protesto eden kadınlara şiddet, yazıklar olsun" dedi.

FETÖ emniyetteki örgütlenmesine Polis Okullarından başlamış

FETÖ’nün Emniyet içindeki örgütlenmesine Polis okullarından başladığı mahrem imamın ifadesi ile ortaya çıktı. Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu sorumlularından S.D., okulu kazanan öğrenci bilgilerinin, önceden kendilerine geldiğini belirterek, “Sınıflar belliydi. Okul açıldığında sınıfların bizim düzenlediğimiz şekilde olduğunu gördük” dedi.

Bloomberg: Erdoğan ile Macron arasındaki ateşkes uzun sürmeyecek

Bloomberg’de yayınlanan analizde, Erdoğan ile Macron arasındaki ateşkesin 'uzun sürmeyeceği' belirtildi. Analizde, Almanya'da önümüzdeki aylarda düzenlenecek federal seçimlere işaret edildi.

Güller: ÇKP’nin dünya devrim tarihi açısından yeri olağanüstü önemli

Gazeteci Mehmet Ali Güller ÇKP’nin 100. yılı nedeniyle CRI Türk’te yaptığı açıklamada “Dünyanın komünistleri de ÇKP’nin bu hedeflerini birer birer geliştirmesini büyük bir memnuniyetle izliyor” dedi. Güller, ÇKP’nin Çin’e özgü sosyalizm modelini geliştirerek başarıya ulaştığını belirtti.

Pentagon, Suriye’de PKK/YPG'nin çocuk savaşçı kullandığını nasıl itiraf etmişti?

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan, “İnsan Kaçakçılığı” raporunda Türkiye’nin arasında bulunduğu bazı ülkeler ‘çocuk savaşçı kullanan ülkeler’ olarak suçlandı. Raporda PKK/YPG’nin Suriye’de çocukları kaçırıp savaşmaya zorladığı da itiraf edildi. Fakat ABD’nin Savunma Bakanlığı 2017’de PKK/YPG’nin çocuk teröristlerin fotoğraflarını “savaşa hazır” notuyla paylaştığı unutuldu. PKK/YPG’nin, Batı’nın desteğiyle çocukları yıllardır cepheye sürdüğü biliniyor. 2019’da BM, çocukları serbest bırakması için PKK/YPG’yle skandal biçimde masaya oturmuştu.

MKE'yi şirketleştirme kanunu Resmi Gazetede yayımlandı

Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi (MKE AŞ) kurulmasını içeren kanun Resmî Gazete'de yayımlandı. Kanun gündeme geldiğinde MKE çalışanları ve sendikalar tarafından MKE'yi özelleştirmenin yolu açılacağı gerekçesi ile eleştirilmişti.

Eğitimde kalite yükselmezken, sayı artmaya devam ediyor, 3 fakülte, 2 enstitü daha kuruldu

Bazı yükseköğretim kurumları bünyesinde fakülte ve enstitü kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Emniyet’in etkinliğine katılacak kişileri AKP Kadın Kolları belirleyecek

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Kadın Acil Destek Uygulaması' etkinliğine AKP İl Kadın Kolları Başkanlığı aracılığı ile 200 kişinin dahil olacağı duyuruldu. Uygulama 'emniyet güçlerinin yalnızca bir siyasi partinin hizmetinde olduğu' ve 'parti devleti' eleştirilerine maruz kaldı.

Türk Dışişleri’nden ABD’ye: 'İki yüzlülüğün en çarpıcı örneği'

Dışişleri Bakanlığı, "Terör eylemlerinde çocukları zorla silah altına alan PKK/YPG terör örgütüne silah yardımı dahil aleni destek veren ABD’nin, Türkiye’ye iftirada bulunması çifte standart ve iki yüzlülüğün en çarpıcı örneğidir" açıklamasını yaptı.