Gündem Haberleri

Akar: Dost bildiklerimizden örtülü, açık ambargolar var

Milli Savunma Bakanı Akar, "Dost ve müttefik bildiklerimizden örtülü, açık ambargolar var. İstediğimiz malzemeleri alamıyoruz. Dolayısıyla ordumuzun ihtiyacı olan harp silah, araç ve gereçlerini yerli ve milli yapmak mecburiyetimiz var" dedi.

Sedat Peker'in 'OYAK' iddiaları yargıya taşındı

Emekli Astsubay Necmi Tengilimoğlu, Sedat Peker'in OYAK ile ilgili iddialarını yargıya taşıdı.

Doster, ABD’nin ikiyüzlülüğünü ifşa etti: ABD’nin YPG’si çocukları kullanıyor

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'yi 'çocuk asker kullanımına karışan ülkeler' listesini ekledi. Böylece listeye ilk kez bir NATO üyesi ülke dahil edildi. Prof. Dr. Barış Doster, bunun Türkiye’ye karşı uygulanan baskının son adımı olduğunu ve devamının da geleceğini ifade ediyor.

Tasfiye edilen faizsiz konut şirketi sayısı 29'a çıktı

BDDK, faizsiz konut şirketlerinden 8'inin daha kendi isteğiyle tasfiye edildiğini duyurdu. Böylece tasfiye edilen şirket sayısı 29'a çıktı. Sektördeki 8 firmanın 4'ü birleşecek ve böylece faal olan 6 şirket kalacak.

MSB: Barış Pınarı bölgesine sızmaya çalışan 7 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, "Komandolarımız Barış Pınarı bölgesine sızma girişiminde bulunan 7 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hâle getirdi" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanın akrabası gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan'ın kayınbiraderi Yahya Birinci gözaltına alındığı iddia edildi.

28 yıllık özlemi babalarının dizeleri ile dile getirdiler

Bugün Sivas katliamının 28. yıl dönümü... 28 yıl önce bugün, 33 aydınımız Madımak Oteli'nde yakılarak öldürüldü. Sivas katliamının üzerinden geçen 28 yıla rağmen ...

Eğitim öğretim dönemi bugün sona eriyor

İlkokul, ortaokul ve lise kademesinde eğitim gören yaklaşık 18 milyon öğrenci bugünden itibaren yaz tatiline girecek. Telafi eğitim programına da başvurular bugün sona eriyor.

MİT tırlarının durdurulması davası: Yargıtay, hapis cezalarını onadı

Adana ve Hatay'da durdurulan MİT TIR'ları davasında verilen hapis cezalarına ilişkin kararlar, Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nca onandı.

3. doz için uygun aşı hangisi?

2 doz aşı olmuş 50 yaş ve üzeri vatandaşlar ile sağlık çalışanlarına 3. doz aşı uygulanması başladı. Merak edilenlerin başında ise 3. dozun hangi aşı olması gerektiği sorusu geliyor. Bilim Kurulu üyeleri bu soruyu, yanıtladı.

Akar'dan Kabil Havalimanı açıklaması: ABD ile temaslarımız sürüyor

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kırgızistan ve Tacikistan’a gerçekleştirdiği resmi ziyaretler ile gündemdeki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MDD Hareketi; Madımak ve Başbağlar katliamları, sadece geçmişte kalmış acı olaylar değildir!

Milli Demokratik Devrim Hareketi’nden yapılan açıklamada, Madımak ve Başbağlar katliamlarının geçmişte kalmış acı olaylar olmadığı belirtilerek, “Bugün de, etnik ve dinsel çatışmalar körükleniyor. Tarikat ve cemaatlerin laik demokratik Cumhuriyet’e saldırıları sürüyor” ifadelerine yer verildi.

Salgında yeni dönem, işsizlik salgını

Yeni tip koronavirüs salgınıyla birlikte istihdamı korumak amacıyla hayata geçirilen kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağı sona erdi. İşten çıkarma yasağı ve kısa çalışma ödeneğinin kaldırılması sonrası, milyonlarca çalışan işini kaybetme riskiyle karşı karşıya.

Sosyal medya, Tosuncuk parası bittiği için teslim oldu iddiası ile yıkıldı

Çiftlik Bank vurgunuyla arkasında binlerce mağdur bırakan "Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın, bugün Brezilya'da teslim oldu. Aydın'ın teslim olması sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girdi. Kullanıcılar attıkları tweetlerde Aydın'ın parası bittiği için teslim olduğunu öne sürdü.

Elmalı davasında çocuklar devlet korumasına alındı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Elmalı davası olarak bilinen olayda cinsel istismara maruz kalan iki çocuğun devlet korumasına alınma talebinin mahkemece kabul edildiğini duyurdu.

Dr. Münevver Aktaş: CKD’nin aldığı tutum benim için hayal kırıklığı olmuştur

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Münevver Aktaş, İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararının yürürlüğe girdiği tarihte Cumhuriyet Kadınları Derneğinden istifa etti. Aktaş, “Sözleşme’den Türkiye’nin çekilmesi konusunda, üyesi olduğum Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin izlediği tutum/harcadığı çaba, benim için tam bir hayal kırıklığı olmuştur” dedi.