Gündem Haberleri

Erdoğan'ın araç tasarrufu

Ekonomi Reform Paketi ile birlikte kamuda araç satın alınması ve kiralanmasına kısıtlama getirilirken Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı (TUA) biri VIP minibüs olmak üzere 5 araç kiralayacak. VIP minibüsün arka koltukları karşılıklı oturma düzenine geçebilecek ve yakıtı TUA tarafından karşılanacak.

Bilal Erdoğan’ın Okul Aile Birliğinde yer aldığı okulda ‘ivedi’ ihale

İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne, “İvedi” olarak spor salonu, kantin ve sosyal etkinlik birimleri yapılacak. "İvedi" ihale yapılan okulun, Okul Aile Birliğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da yer alıyor

CHP'den Merkez Bankası hakkında Meclis araştırması talebi

CHP, 'Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nda (TCMB) başkan değişikliğinden sonraki süreçte kimlerin kazanç sağladığının belirlenmesi ve oluşan kamu zararının ortaya çıkarılması' için Meclis araştırması açılmasını istedi.

Saadet Partisi 'İstanbul Sözleşmesi kalktı şimdi sıra 6284'te'

İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesini alkışlayan Saadet Partisi, şimdi 6284 numaralı kanunu hedefine koydu.

Yeni Akit hilafetin tesisinin hayal olmadığını savundu

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit gazetesi, hilafet çağrısında bulunmuştu. Yeni Akit bugünkü haberinde, hilafetin tesisinin hayal olmadığını savundu.

Ülkü Ocakları eski Başkanı Alişan Satılmış MHP’den istifa etti

MHP’den istifa ettiğini duyuran Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Alişan Satılmış, "Boş palavralara da karnım toktur aç olan yer içer beni alakadar etmez beni bağlamaz" dedi

Ayasofya İmam'ının gündemi bu kez Said-i Nursi

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımları nedeniyle bir süredir tepkilerin odağında olan Ayasofya Baş İmamı Mehmet Boynukalın, AKP'den gelen uyarılara rağmen paylaşımlarına devam ediyor.

Sözün bittiği yer! İçi de dışı da lebalep dolu....

AKP'nin kalabalık kongresine sosyal medyada büyük tepki...

Kamu bütçesindeki denetimsizlik Sayıştay raporuna yansıdı

“Kamuda Stratejik Yönetim İç Kontrol Sistemi 2021” raporuyla kamu kurumlarının büyük bölümünde etkin bir kontrol sistemi bulunmadığı belirlendi. Sayıştay’ın, çalışmasına göre, belediyeler ve üniversiteler başta olmak üzere idarelerin yüzde 77’si kurumsal risk yönetimi konusunda yetersiz kaldı.

Eğitim-İş: Okulların kapatılacağı algısı yerleştirildi

Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, bakanlığın sınavlara yönelik tutumuna ilişkin “Aşıyla ilgili gelişim kaydedemeyecekleri öngörüsü üzerinden nisan ayı sonu itibarıyla okulların yüz yüze eğitime tamamen kapatılacağı algısı yerleştirildi” dedi. 

Yavaş: Sinan Aygün beni görevden aldırtmak istedi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, katıldığı televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yavaş, kendisine tuzak kurulduğunu ve davalık olduğu Sinan Aygün’ün kendisini görevden aldırtmak istediğini iddia etti.

TSK’da irticai faaliyetlere müsaade!

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) subay ve astsubay yetiştiren Harp Okulları ile Astsubay Yüksekokulları’na giriş şartlarında yer alan 'irticai faaliyetlere karışmamış olma' ifadeleri kaldırıldı.

Hulki Cevizoğlu, 'PKK propagandası' yapılan yayını terk etti

CNN Türk ekranlarında yayımlanan Ahmet Hakan'ın sunduğu "Tarafsız Bölge"de Hulki Cevizoğlu ve Altan Tan arasında terör tartışması çıktı.

Yeni MB Başkanı'nın doktora tezinde MB raporundan intihal yaptığı ortaya çıktı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Naci Ağbal’ın yerine Merkez Bankası Başkanlığına atanan Şahap Kavcıoğlu’nun, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü'ne sunduğu doktora tezinde, Merkez Bankası’nın 2001 yılı faaliyet raporunda yer alan ifadeleri aynen geçirdiği görülüyor. MB'nin aynı enstitüte yüksek lisans yapan eski başkanı Murat Uysal da intihal iddialarıyla gündeme gelmişti.

Ankara Barosu dava başvurusu yaptı: Yok hükmünde bir işlemdir

İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesinin ardından barolar Danıştay’a yürütmenin durdurulması ve iptali için dava başvurusunda bulundu. Ankara Barosu tarafından yayınlanan dilekçede, “Dava konusu işlem fonksiyon gaspı sonucu ortaya çıkmış yok hükmünde bir işlemdir” denildi.

AKP tabanının Erdoğan’dan farklı düşündüğü ortaya çıktı

Aksoy Araştırma’nın Andımız’a yönelik araştırması, yurttaşların büyük çoğunluğunun “Andımız okutulsun” dediğini ortaya koydu. Araştırmaya göre, yüzde 76.6’sı, karar verici kendileri olsa Andımız’ın yeniden okutulmasına karar vereceklerini belirtti.