Gündem Haberleri

ABD'den PKK/YPG'ye tank eğitimi

ABD'nin, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye tank eğitimi verileceği açıklandı.

İstanbul Valiliği Sedat Peker’in iddiasını doğruladı

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in ‘FETÖ borsası’nı kurduğunu iddia ettiği Cihan Ekşioğlu’na koruma verildiği yönündeki sözleri, İstanbul Valiliği tarafından doğrulandı. Açıklamaya göre, Aralık 2016’da verilen koruma kararı, 31 Ocak 2019’a kadar 2 yıldan fazla süre devam etti.

27 ürüne açıkta satış yasağı getirildi

Sebze ve meyvelerin ambalajlanarak taşınmasında, depolanmasında ve perakende satışa sunulmasında uyulması gereken standartlar belli oldu. Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan tebliğe göre marketlerde aralarında çilek, dut, erik, Frenk üzümü, incir, kayısı ve kirazın da olduğu 27 ürün için açıkta satış yasağı geliyor. Yeni düzenleme 1 Temmuz 2022'de yürürlüğe girecek.

30 profesörün istifa ettiği hastanenin başhekimi faturayı kente kesti: Oğlum bile gitmek istiyor

Aydın'daki Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nden 30'a yakın profesör istifa etti. Hastanenin Başhekimi Prof. Serkan Öncü'nün profesörlerin istifalarına yönelik yaptığı açıklamada, "Bana bu şehirde şu oldu diyeceğiniz ne var Allah aşkına. Oğlum gelecek sene üniversite imtihanına girecek, bir an evvel lise bitsin de bu şehirden gideyim çabasında" ifadeleriyle kentin fiziki yapısı ve yerel yönetim hizmetlerini eleştirmesi kentte tepkiye yol açtı.

MKE'yi özelleştirmeye senaryosu, Savunma sanayi büyürken MKE nasıl küçüldü?

Savunma harcamalarının katlandığı, savunma sanayiinde ihracatın yüzde 30 arttığı son 5 yılda MKE’nin ihracatı yüzde 81 azaldı. MKE 2015’te en çok ihracat yapan 127’nci kuruluşken, 2020’de 380’inciliğe geriledi.

Rus yatırımcılardan Bodrum'a 83 milyon dolarlık yatırım

Rus yatırımcılar Bodrum'a 83 milyon dolarlık spor ve eğlence kompleksi yatırımı yapacak. Rusya-Türkiye İş Konseyi Başkanı Ahmet Palankoyev Bodrum Arena ismini alacak kompleks'in, Rusya-Türkiye İş Konseyi'nin aktif desteği, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı iş birliğiyle kurulan Sportİnvest Bodrum AŞ tarafından hayata geçirileceğini açıkladı. Palankoyev komplekste 300 kişinin istihdam edileceğini belirtti.

Hayvan üreticisine destek değil yasak var

Ziraat Mühendisleri Odası Van Şube Başkanı Engin Işık, hayvan üreticilerinin yüksek yem fiyatlarının karşısında yaylalara çıkmasının dışında başka bir olanağının olmadığını belirtti.

Bakan Kurum: Su savaşları çıkacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gelecek yıllarda su savaşlarının yaşanacağını söyledi. Kurum Türkiye'nin iklim değişikliğinin etkilerini en aza indirecek adımlar atmakta olduğunu belirtti.

Aşılamada 'Delta Varyantı' düzenlemesi

Kovid-19 aşılama takviminde delta varyantı nedeniyle değişiklik yapıldı.

Niteliksiz yükseköğretimde nicelik artışı sürüyor, yeni fakülteler açıldı

Üniversitelerin eğitim kalitesini önemsemeyen hükümet, fakülte sayısı artırmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 üniversite bünyesinde yeni fakülte ve yüksekokullar açıldı.

Elazığ'da 4.3 büyüklüğünde deprem

Elazığ'ın Maden ilçesinde 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Sedat Peker’den 24 maddelik yeni paylaşım; FETÖ Borsasını icat eden kişi…

“Akşam Süleyman Soylu'nun kasasını açıklayacağım” diyen organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabından yeni iddialar öne sürdü. Paramount Otel'e tankla girdiği öne sürülen Cihan Ekşioğlu'na birçok suçlama yönelten Peker, Ekşi'nin FETÖ Borsası'nın kuruluşunu icat eden kişi olduğunu iddia etti.

Müsilaj Bilim Kurulu ilk toplantısını yarın gerçekleştirecek

Marmara Denizi'ni tehdit eden müsilajdan temizlemek için hazırlanan 22 maddelik Marmara Denizi Eylem Planının ardından, Marmara Belediyeler Birliği bünyesinde, 21 bilim insanından oluşturulan Bilim ve Teknik Kurulu ilk toplantısını 29 Haziran'da (yarın) yapacak.

İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine genelge

İçişleri Bakanlığı'nca gönderilen 'Ülkeye Giriş Tedbirleri' konulu genelgeye göre, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'dan gelen uçuşlar bu konuda yeni bir karar alınıncaya kadar durduruldu.

Arnavutluk Türkiye'den 8 milyon euro değerinde İHA alacak

Arnavutluk, Türkiye'den 8 milyon euro değerinde İHA ve SİHA satın alacak. Parlamento tarafından yayınlanan belgede İHA satın alımının ulusal güvenliğin artırılmasına yönelik olduğu vurgusu yapıldı.

Yunus Soner: NATO içinde iki ayrı kamp oluştu

ABD ve NATO'lu müttefiklerinin, Rusya'nın itirazlarına rağmen Ukrayna kıyılarında yaklaşık 5 bin askerin katılımıyla gerçekleştirdiği Sea Breeze-2021 (Deniz Esintisi) tatbikatı başladı. Tatbikatla ilgili değerlendirmede bulunan Yunus Soner, NATO içinde başını İngiltere’nin çektiği ve başını Almanya ve Fransa’nın çektiği iki ayrı kamp oluştuğunu söyledi.