Gündem Haberleri

Sedat Peker’in işaret ettiği olay isim konuştu: Halil Falyalı uyuşturucu ağının neresinde?

Sedat Peker'in son videoda bahsettiği ve KKTC'de illegal faaliyetlerde bulunduğu iddia edilen Halil Falyalı, Cüneyt Özdemir'in canlı yayınına katıldı.

İstanbul ve Ankara'da PKK operasyonu: Gözaltına alınanlar arasında HDP yöneticileri de var

İstanbul ve Ankara'da düzenlenen PKK operasyonunda, HDP'nin eski Esenler ilçe eşbaşkanı N.B.Ö.'nün de aralarında bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.

Narkotik SMD Başkanlığı, uyuşturucuyla mücadelenin sayısal verilerini paylaştı

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, yakalanan uyuşturucu miktarını yıllara göre sıralayarak paylaştı. Buna göre yakalanan uyuşturucu miktarında son yıllarda artış olduğu anlaşılıyor.

Reyhanlı sınırındaki mülteciler köylülerin tarlalarını ateşe verdi

Reyhanlı sınırında yer alan Atme Mülteci Kampı’ndaki Suriyeliler, sınır duvarını aşarak Kuşaklı köyündeki tarlaları ateşe verdi.

Sedat Peker'in videolarının IMDb puanı 9,9

Dünyanın en popüler film ve dizi veritabanını bünyesinde barındıran Internet Movie Database’e (IMDb) girdi. “Sedat Peker vs AKP” başlığı kullanılan sayfada Peker’in bugüne kadar yayımladığı videolar hakkında kısa bilgiler veriliyor. Sedat Peker 9,9 puanla imdb’de listelenmesi dikkat çekti.

İstinaf mahkemesi  Susurluk JİTEM davasında, Mehmet Ağar’ın beraat kararını bozdu

İstinaf mahkemesi, Susurluk JİTEM davasında eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın da bulunduğu sanıklar hakkında beraat kararlarını bozdu. Ağar ve diğer sanıklar yeniden yargılanacak

Özelleştirmeler son hızla devam edecek!

Resmi Gazete’de özelleştirmelere ilişkin yeni kararlar yayınlandı. İlan edilen özelleştirme kararları arasında en dikkat çekici olanı, mülkiyeti Maliye Hazinesi’ne ait Fenerbahçe Yat Limanı’ndaki ...

Barçın Yinanç: Washington iktidar değişikliğine oynuyor

Türkiye ile ABD arasında yaşanan gerilimi ele alan T24 yazarı Barçın Yinanç, “Giderek kesinleşmekte olan bir şey varsa o da Washington'un gelecek seçimlerde olası bir iktidar değişikliğine oynadığı… O nedenle Beştepe'deki diplomatik kodları okumaktan yoksun takıma "bizden günah gitti" dercesine, sinir uçlarıyla oynayacak adımları atmakta sakınca görmüyor” diye yazdı.

Sedat Peker'den Uğur Mumcu cinayeti iddiası

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal paylaşım sitesi YouTube'dan yayınladığı 7’nci videosunda Uğur Mumcu cinayetiyle ilgili eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’a işaret etti. Uğur Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Çekin tuğlaları yıkılsın duvar altında kim kalırsa kalsın" ifadelerini kullandı.

Altun'dan Kılıçdaroğlu'na: Seçimlerin tarihi bellidir 6 ay sonra ne olacak ki…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İktidara geldiğimizde 6 ayda çok şey değişecek. 6 ayda gençler farklı bir Türkiye’de yaşadıklarını görecekler" sözlerine yanıt veren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Seçimlerin tarihi bellidir, 6 ay sonra ne olacak ki böylesine cüretkâr sözler söyleyebiliyorsunuz?" dedi.

AKP’den seçim barajı için yeni öneri

AKP’de, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, başkanlığındaki “Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasası Komisyonu”, çalışmalarını tamamladı. AKP’nin çalışmasında, “seçim barajının yüzde 7’ye düşürülmesi ve sonradan kurulan parti gruplarına ilişkin sınırlamaların olduğu” belirtiliyor.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Kılıçdaroğlu Twitch'te, Özkan KRT'de yanıtladı

Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerine tartışmaların hızlandığı son günlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olup olmayacağı tartışması de yeni bir ivme kazanıyor.

Devlete TOKİ kazığı, milyonlar çöpe gitti

2016 yılında TOKİ tarafından Konya'nın Selçuklu ilçesinde Necmettin Erbakan Üniversitesi personeli için toplu konut projesi yapılmaya başlandı. Şuana kadar 11 milyon lira harcanan projeye, bölgedeki taş ocağı firmasının projenin kendi ruhsat alanının içinde kaldığını belirterek dava açtı. Bilirkişi incelemesinin ardından mahkeme projenin iptaline karar verdi. Böylece devletin milyonlarca lirası çöpe gitmiş oldu.

MSB: PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında PKK’ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiğini açıkladı.

AKP içinde büyük operasyon, kılıçlar çekildi

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamaları ile başlayan tartışma, muhalefetin Peker’in açıklamaları üzerinden hükümete yönelik eleştirileri ile devam ederken, Anadolu Ajansı muhabirinin iki bakana yönelik soru süsü verilmiş yorumu ile yeni bir boyuta taşındı.

Bunu söyleyen Aile Bakanı; 'Kadına şiddetteki artış tolere edilebilir'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu’na katılarak sunum yaptı. Bakan Yanık, salgın döneminde kadına şiddetteki artışın 'tolere edilebilir' düzeyde olduğunu söyledi.