Gündem Haberleri

İstanbul'da bazı üniversiteler yüz yüze öğretime 1 gün ara verdi

İstanbul'da bazı üniversiteler, bugün öğle saatlerinde başlayan ve yarın da etkisini sürdürecek kuvvetli fırtına nedeniyle yüz yüze öğretime 1 gün ara verdi.

DEVA Partili Metin Gürcan tutuklandı

İstanbul'da 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan gözaltına alınan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cumhuriyet yazarı Zafer Arapkirli'den gazetede ki işten atılmalara sert tepki

Cumhuriyet gazetesinde 8 kişinin işten çıkarılmasının ardından Cumhuriyet yazarı Zafer Arapkirli'den tepki geldi.

Açıklamalar art arda geldi; 6 ilde daha eğitime fırtına arası

Şiddetli fırtına nedeniyle İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova'da yarın yüz yüze eğitime ara verilirken kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel de izinli sayılacak.

İstanbul'da 19 saat motosiklet ve elektrikli scooter kullanımı kısıtlandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Bugün 23.00'ten, yarın 18.00'e kadar motokuryelik yapılmayacak, motosiklet ve elektrikli scooter’lar kullanılmayacaktır" açıklamasında bulundu.

Meteoroloji'den 7 il için kuvvetli fırtına uyarısı

Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Iğdır, Bayburt ve Ağrı'da, gece ve yarın saatteki hızı 100 kilometreyi bulacak kuvvetli fırtına beklendiği belirtildi.

İstanbul ve Kocaeli'de okullara fırtına tatili!

Şiddetli fırtına nedeniyle İstanbul ve Kocaeli'de yarın yüz yüze eğitime ara verilirken kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel de izinli sayılacak.

İstanbul'u fırtına vurdu: 4 kişi hayatını kaybetti 19 kişi yaralandı

İstanbul'da fırtına etkili oluyor. Denizde dev dalgalar oluştu, ağaçlar devrildi, çatılar uçtu. Esenyurt ve Sultangazi'de rüzgarla kopan parçaların çarptığı dört kişi hayatını kaybetti, 19 kişi de yaralandı.

HDP kapatma davasında yeni gelişme: Savcı esas hakkındaki görüşünü sundu

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı HDP'nin kapatılması davasında esas hakkındaki görüşünü sundu. Anayasa Mahkemesine gönderilen esas hakkındaki görüşte, HDP'nin ön savunmasında belirtilen itiraz ve taleplerinin reddi, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı haline geldiği anlaşılan HDP'nin temelli kapatılması, iddianamede belirtilen kişilere siyasi yasak getirilmesi istendi.

KVKK'dan 'Yemeksepeti' hakkında resen inceleme

Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), müşteri bilgileri çalındığı ileri sürülen 'Yemeksepeti' hakkında resen inceleme başlattı.

Kavgaya Türkeş'in ailesi de katıldı: Bahçeli'ye sert sözler

Alparslan Türkeş Vakfı'nın düzenlediği MHP'nin kurucu ismi Alparslan Türkeş’in doğum günü sebebiyle yapılan anma etkinliğinde iki grup arasında kavga çıktı. Kavga sonrası açıklama yapan Türkeş ailesi Bahçeli'ye sert sözlerle yüklendi. Yaşanan gerilimin ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise, ''Konuyla ilgili tahkikat devam etmektedir'' denildi.

Jandarma'nın elektrik ihalesini Mehmet Cengiz kaptı

Jandarma’nın düzenlediği kışlalar ve komutanlık binaları için elektrik enerjisi alımı ihalesinin 131 milyon TL’lik dilimini Cengiz aldı. 91 milyon TL’lik kısmı ise Tivnikli’nin holdingi Eksim’e gitti.

Alman DW'nin 'Çerkez asimilasyonu' belgeseline tepki yağıyor

Alman devletinin yayın kuruluşu Deutsche Welle Türkçe, tepki çeken bir belgesele imza attı. 'Kafkasya’dan Türkiye’ye Çerkeslerin hikayesi' başlıklı belgeselde araştırmacı yazar Fahri Huvaj’ın görüşlerine yer verilerek, Türkiye ‘asimilasyon’la suçlandı. Sözde belgesele Çerkesler başta olmak üzere sosyal medyada tepki yağdı.

Arınç'tan tehdit gibi sözler: Beni zorlamasınlar

AKP'nin kurucularından, eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde sorunlar olduğunu söyleyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Kardeş diyebildiğim insan bana sahip çıkmazsa gücenirim. Bunun helallik olarak bana dönmesini isterim" dedi. Arınç, "Ona karşı hiçbir zaman rakip olmayacağım diye bir içtihatta bulundum. Beni fazla zorlamasınlar" dedi.

AKP MKYK üyesinden itiraf: İktidara geldiğimizden beri dolar 7 kat artmış

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Ahmet Gündoğdu, kurdaki yükselişi "Evet, dolar, iktidara geldiğimiz günden beri 7 kat artmış durumda" sözleriyle itiraf ederken, eskiden kriz olduğunda bankaların battığını, borsanın dibe vurduğunu söyledi.

AKP'li eski bakandan tepki çeken 'Atatürk' sözleri: Dini kullanarak insanların kendisine biat etmesini istiyordu

AKP'li Eski Kültür ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dini kullandığını öne sürüp "Atatürk de dini kullanarak insanların kendisine biat etmesini istiyordu" dedi.