Gündem Haberleri

Alparslan Türkeş anmasında ülkücü gruplar arasında kavga çıktı

Alparslan Türkeş Vakfı'nın düzenlediği MHP'nin kurucu ismi Alparslan Türkeş’in doğum günü sebebiyle yapılan anma etkinliğinde iki grup arasında kavga çıktı.

TBMM Başkanı Şentop: Türkiye Avrupa'nın göçmen deposu değildir

TBMM Başkanı Şentop, Avrupa Konseyinin başörtüsü kampanyasını veto ederek durduran Fransa'yı 'ikiyüzlülükle' suçlayarak düzensiz göçmen krizi karşısında Avrupa'nın tutumunu eleştirdi.

Sahte faturacılara 'etkin pişmanlık' hakkı

Hürriyet gazetesi yazarı Nuray Babacan, 'Cezaların yeniden düzenlenmesi planlanırken, bir sürpriz yapıldı. Yeni çalışmaya etkin pişmanlık maddesi yeniden monte edildi' diye yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Asya'ya Kuzey Kıbrıs çağrısı

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 15. Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs sorununun çözümü konusunda da önemli bir çağrıda bulundu. "Dost ve kardeş ülkelerin KKTC'nin çözüm vizyonunu ön yargısız bir şekilde değerlendirmesini istiyorum" dedi.

İçişleri Bakanlığından metruk bina genelgesi

İçişleri Bakanlığınca 81 İl Valiliğine metruk binalarla ilgili yeni bir genelge gönderildi. Genelge ile ilgili valilik ve belediyelerce metruk bina olduğu tespit edilen yapıların, tespit tarihinden sonra yerleşim yeri olarak gösterilmesine müsaade edilemeyecek.

'AKP'li Savcı Sayan ve korumaları işçileri darp etti' iddiası

AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın, şantiyede çalışan iki işçiyi darp ettiği iddia edildi. İşçilerden biri, Sayan'ın korumalarının kendisine saldırdığını belirtip "Belediye başkanı da bizim formenimize saldırdı, birer tokat vurdu" dedi.

Gülen’in avukatı FETÖ’cülerden dosya başı 300 avro almış

Fetullah Gülen’in avukatı Adnan Şeker’in, haklarında yakalama kararı olup olmadığını öğrenmek için kendisine başvuran FETÖ’cülerden 400 lira, yurt dışındaki örgüt üyelerinden ise 300 avro aldığı ortaya çıktı. UYAP üzerinden sorugulaması yapılan kişiler arasında PKK’lı, DHKP-C’li ve MKP’li örgüt üyeleri de yer alıyor.

Meteorolojiden uyarı; kar ve sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıklamalarına göre, yurdun pek çok bölgesinde yağmur beklenirken Burdur ve Isparta için sarı, Antalya için turuncu uyarıda bulunuldu.

Hackerlardan, Yemeksepeti'ne: Verileri paylaşırız

Yemeksepeti.com'u 'hack'lediklerini iddia eden hackerlar, rastgele seçtikleri 20 bin Yemeksepeti müşterisine ait bilgileri paylaşmaya karar verdiklerini açıkladı.

Devlet Denetleme Kurulu, Erdoğan'ın talimatı üzerine dövizde manipülasyon iddialarını araştıracak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu'na döviz kurundaki yaşanan değer artışının sebeplerini araştırması için talimat verdi. Kurul, manipülasyon olup olmadığını, varsa kimler tarafından yapıldığını belirleyecek. Bu kapsamda yüklü miktarda alım yaparak dolar ve euronun artmasına yol açan kurum ve kuruluşlar tespit edilecek.

MEB'in El-Bab'da dağıttığı ders kitabı, peygamberin tasvir edilmesi gerekçe gösterilerek yakıldı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın El-Bab’da dağıttığı kitap, 'Muhammed peygamberin resmedildiği' gerekçesiyle yakıldı.

Suriye heyeti 10 yıl aradan sonra ilk kez Türkiye'de

Suriye’den resmi bir güvenlik heyeti, uluslararası polis teşkilatı Interpol’ün 89. Toplantısına katılmak üzere Türkiye’ye geldi.

Müslüme'nin kardeşleri devlet korumasına alındı

Son dakika! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Müslüme Yağal'ın ölümüne ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada "1 ve 15 yaşındaki kız çocukları ile ailenin 18 yaşından küçük 2 erkek çocuğu kolluk kuvvetlerinin desteği ile Bakanlığımıza bağlı kuruluşlarda bakım ve koruma altına alınmıştır" denildi. Müslüme'nin annesi ise konukevine yerleştirildi.

Müdür okul duvarlarına yazdırdı: Kendini bil, rabbini bil

İstanbul Arnavutköy Aşık Veysel İlkokulu Müdürü Yüksel Bölükbaşı, okulun duvarlarına dini yazılar yazdırdı.

MetroPOLL'den dikkat çeken Atatürk anketi: Seçmenin yüzde 92'si şükran duyuyor

MetroPOLL Araştırma'nın anketine katılan seçmenlere "Atatürk’ün bu ülkeye yaptıklarından dolayı ona şükran duyuyor musunuz?" sorusu soruldu. Seçmenin yüzde 92'si “Evet, duyuyorum” cevabını verdi.

2022 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.