Gündem Haberleri

Atama kararları Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanlığı tarafından çeşitli kurum ve kuruluşlara yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye'de zam üstüne zam gelirken, petrolün varil fiyatı 73 doların altına düştü

Türkiye'de akaryakıta zam üstüne zam gelirken Brent tipi ham petrolün fiyatı 13 Eylül'den bu yana ilk kez varil başına 73 doların altına düştü.

HDP'li Leyla Güven'e 5 yıl hapis cezası

Hakkari'de eski HDP Milletvekili Leyla Güven'in "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 5 yıl hapsine karar verildi.

TBMM Başkanı Şentop'tan Filistin açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Başkenti Kudüs olan bir Filistin Devleti’nin kurulması hala en mühim meselemiz, en büyük mücadelemizdir" dedi.

Türkiye'nin milli silahlı hava aracı Bayraktar TB2'ler rekor kırdı

Bayraktar TB2 silahlı insansız hava araçlarının gökyüzündeki uçuşu 400 bin uçuş saatini aştı. Böylece TB2 SİHA gökyüzünde en uzun süre görev yapan milli hava aracı oldu.

Rus analist: Erdoğan gerçek desteği Moskova ve Pekin'den alabilir

Türkiye’yi yakından takip eden Rus siyasi analist Sergey Markov, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ABD ve AB tarafından istenmediğini söyleyerek Erdoğan'ın gerçek desteği Moskova ve Pekin'den alabileceğini söyledi.

Gezi Parkı davasında Osman Kavala'nın tutukluluğuna devam kararı

Yeniden görülen Gezi Parkı eylemleri ile ilgili aralarında Osman Kavala hakkında tutukluluğunun devamı kararı verildi. Dava 17 Ocak'a ertelendi.

Barış Doster: ABD düşmansız yaşayamaz

ABD'nin 2022 yılı için 778 milyar dolar olarak öngörülen savunma bütçesini artırmaya çalıştığına dikkat çekerek ""ABD; bu bütçeyi ek ödeneklerle daha da artırmak istiyor. Çünkü buna mecbur. Düşmansız yaşayamaz" dedi.

İktidara yakın yazardan ekonomi eleştirisi: Bu politikanın doğru olduğunu düşünmüyorum

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 'iktidarın hedefinin düşük faiz, makul yükseklikte bir kur ve büyüme olduğunu' söyledi ve "Bu politikanın doğru olduğunu düşünmüyorum" dedi.

Gıda etiketlerinde değişikliğe gidiliyor: Yanıltıcı ifade kullanılamayacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıdaların etkilerine yönelik yeni taslağı görüşe açtı. Buna göre tüketicilerin beslenme alışkanlıkları, hassasiyetleri ve tüketim tercihleri açısından temel bilgi kaynağı gıda etiketleri yeniden düzenlenecek

Kulisler gece yarısı paylaşımları ile hareketlendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam" sözleri sonrası kulislerde Bakan Elvan'ın görevden alınacağı öne sürülmüştü. Bu gelişmelerin ardından Bakan Elvan'ın yerine geçeceği konuşulan Bakan Yardımcısı Nebati'den dikkat çeken faiz paylaşımları geldi. Faiz indirimi konusunda kararlı olunması gerektiğini belirten Nebati, "Düşük faiz politikamızı her uygulamaya yeltendiğimizde güçlü bir itirazla karşılaştık. Bu sefer kararlıyız" dedi.

Deva Partisi kurucusu casusluktan gözaltına alındı

DEVA Partisi'nin kurucu isimlerinden Metin Gürcan, siyasi casusluk suçlamasıyla gözaltına alındı. Haberi sosyal medya hesabından duyuran Gürcan, "Siyasi casusluk suçlaması ile gözaltına alınıyorum. Polisler evde…Arama yapıyorlar. Şok oldum. Desteğinizi istiyorum." ifadelerini kullandı.

Profesör unvanıyla göreve başlayan Zulal Atalay Laçin’in tüm belgeleri sahte çıktı

Sahte doçentlik belgesiyle profesör kadrosuna atanan Zulâl Atalay Laçin’in master ve doktora belgelerinin de sahte olduğu ortaya çıktı.

Dilipak'a 'AKP'nin papatyaları' yazısı nedeniyle 100 bin lira tazminat cezası

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'a İstanbul Sözleşmesi'ni savunan kadınlara karşı 'AKP'nin papatyaları' ve 'fahişe' ifadelerini kullanması nedeniyle yargılandığı davada 100 bin liralık manevi tazminat cezası verildi.

Bazı alanlarındaki avukatlık hizmetlerinde KDV oranı yüzde 8'e düşürüldü

Adli yardım ve adli müzaheret kapsamındaki avukatlık hizmetlerinde uygulanan katma değer vergisi (KDV) oranı yüzde 18'den yüzde 8'e indirildi.

Milli Güvenlik Kurulu'nda ekonomi vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki 3 saatlik Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. MGK bildirisinde ekonomi vurgusu yapılarak, "Türkiye'nin istihdam ve ihracat odaklı ekonomi politikalarını hayata geçirme sürecinde karşılaştığı ve karşılaşabileceği tehditler değerlendirildi." ifadelerine yer verildi.