İşçi Sendika Haberleri

Enerya'da sendikalı işçiler işten çıkarıldı, acil durum için sadece 3 ekip kaldı

Denizli’de doğalgaz dağıtımı şirketi Enerya, aralarında 50 acil müdahale personelinin de bulunduğu 80 çalışanını işten çıkardı.

Türk-İş asgari ücret için 6 bin 391 lira önerdi

İkinci kez toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu sonrasında TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Irgat, asgari ücrette ara zam tekliflerini ilettiklerini belirterek, "İnsanca yaşayabileceğimiz bir ücreti ifade ettik. Geldiğimiz noktada işverenlerin istekleri oldu. 6 bin 391 lira açlık sınırını ifade ettik, bunun altında kalmasın dedik" açıklamasında bulundu.

Aile hekimleri iki gün iş bırakıyor

Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği'ne karşı bir yıldır eylem yaptıklarını söyleyen Taner Balbay, "Aralık ayından bu yana bir türlü gerçekleşmeyen mevzuat değişikliği ve değişmeyen ücret yönetmeliği nedeniyle eylem sürecimize devam etme gerekliliği oluştu” dedi.

Lezita işçileri mücadeleyi İstanbul'a taşıdı

İzmir'de kurulu tavuk fabrikası Abalıoğlu Lezita'da örgütlenen Öz Gıda İş Sendikası, İstanbul'da Lezita'nın ürün verdiği gıda restorantı KFC, McDonald's ve Migros önünde yaptıkları açıklamalarla işvereni, işçilerin sendikal özgürlüğüne saygı göstermeye davet ettiklerini duyurdu.

Sendikalar asgari ücret taleplerini açıkladı

Asgari ücret tespit komisyonu bugün toplanacak. Milyonlarca çalışan “Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak?” sorusunun cevabını merak ediyor. Sendikalar asgari ücrete ilişkin beklentilerini açıkladı.

Türk-İş: Açlık sınırı 6 bin 300 lirayı geçti

Türk-İş 4 kişilik bir aile için yoksulluk sınırının 20 bin 818 TL, açlık sınırının ise 6 bin 391 TL'ye yükseldiğini açıkladı.

Hak-İş'ten asgari ücret talebi: Enflasyonun üzerinde bir artış bekliyoruz

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun yeniden toplanmasını istediklerini belirterek, "Yeni Asgari Ücret Tespit Komisyonu temmuz ayında enflasyon üzerinde bir artış sağlasın istiyoruz" dedi.

Zamlar vergiye gelecek Temmuz zammı yalan olacak

Büro-İş Sendikası Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, “Bir cepten girecek. Diğer cepten çıkacak. ‘Yeni vergi yok’ diyorlar ama bu şekilde daha fazla vergi alınacak” dedi.

Efe Rakı’da sendika üyesi işçiler, işten çıkartıldı

Efe Rakı fabrikasında, sendikaya üye oldukları için 24 işçi işten çıkartıldı. Konuyla ilgili Tekgıda-İş Sendikası İzmir 7 No'lu Şube yaptığı açıklamada, “İşçilerin anayasal haklarına saygı duyun. İşten çıkartılan işçileri bir an önce işbaşı yaptırmanızı istiyoruz” denildi.

Smart Solar işçileri üretimi durdurdu, fabrikaya kapandı

Smart Solar işçileri tüm vardiyalarda, işten atılan arkadaşları ve sendikalı çalışma hakları için üretimi durdurarak fabrikaya kapandı. İşçiler geceden bu yana fabrikadalar.

Birleşik Kamu-İş: Açlık sınırı 6 bin 779 lira, yoksulluk sınırı 20 bin lirayı aştı

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’nun Ar-Ge birimi KAMU-AR’ın araştırmasına göre; haziran ayında açlık sınırı bir önceki aya göre 314 lira arttı. Gıda dışındaki ihtiyaçlar için yapılması gereken harcama 420 lira artarak 13 bin 361 liraya yükseldi. Yoksulluk sınırı ise 736 lira daha artarak 20 bin 140 liraya çıktı.

Erdoğan ile görüşen Türk-İş Başkanı: Zam için 'var' da demedi, 'yok' da

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la asgari ücret üzerine yaptığı görüşmeyi anlattı. Atalay “Zam için ‘var’ da demedi, ‘yok’ da” dedi.

Türk İş asgari ücrete zam talebini açıkladı

Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücrette beklenen ara zamla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Atalay, ‘en makul’ artışın 6 aylık enflasyon düzeyinde olması gerektiğini söyledi.

Genel Sağlık-İş, Mersin'de örgütlenme çalışmalarına hız verdi

Birleşik Kamu İş Federasyon'una bağlı Genel Sağlık İş Sendikası Mersin'de örgütlenmesini sürdürüyor.

Market zinciri A101' deki yangında ölen işçinin arkadaşları: Büyük ihmaller var!

Esenler A101'deki yangında ölen işçinin arkadaşları: İşçinin uyuya kaldığı gerçek değil. Mağazanın yangın çıkışı kapalıydı. Elektrik panoları uzun zamandır arızalıydı.

Ores Tanıtım'da işçileri sendikalaştı

DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş yaptığı açıklamayla İstanbul Tuzla'da bulunan Ores Tanıtım Sistemleri'nde çalışan işçilerin sendikaya üye olduğunu ve çoğunluk sağlanarak yetki tespit başvurusu gerçekleştirildiğini duyurdu.