İstifa ettiği partiye dönüyor

İstifa ettiği partiye dönüyor
İYİP'ten istifa edip, Ümit Özdağ ile Zafer Partisi'ni kuran Adana milletvekili İsmail Koncuk, buradan da istifa edip, yeniden İYİP'e dönüyor.

Adana milletvekili Koncuk, İYİ Parti'de 2. olağan kurultayda "parti içindeki bir yapının Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliği seçimi için delegelere ‘oy verilmeyecekler’ listesi gönderdiği” iddiaları sonrası 16 Kasım 2020'de partisinden istifa etmişti.

Koncuk, daha sonra Ümit Özdağ ile birlikte Zafer Partisi'nin kuruluş sürecinde yer almış ve genel sekreterlik görevini de üstlenmişti. Koncuk, 7 Nisan'da “Birkaç kişi ile çıktığımız bu yolda, bu yönetim anlayışı ile maalesef daha ileri gidebilmek mümkün görünmüyor” açıklamasını yaparak Zafer Partisi'nden de ayrılmıştı.

Cumhuriyet'ten Gamze Kolcu'nun haberine göre, Koncuk bugün yeniden İYİ Parti saflarına katılacak. Partinin, Koncuk’la temasları Zafer Partisi’ndeki görevlerinden istifasının hemen ardından başladı. Koncuk ile İYİ Parti arasındaki diyalog sürecinde Genel Başkan Başdanışmanı, İzmir Milletvekili Aytun Çıray “resmi” şekilde aktif rol aldı. İddiaya göre, “Akşener ve Koncuk geçen hafta Ankara’da yüz yüze görüştü ve partiye dönüş kararı bu toplantıda alındı.