MDD İngiltere: Türkiye için çözüm devrimci seçenek oluşturmak

MDD İngiltere: Türkiye için çözüm devrimci seçenek oluşturmak
Milli Demokratik Devrim Hareketi İngiltere Temsilciliği, Finsbury Park’ta düzenlenen toplantıda 6 aylık çalışma sürecini değerlendirerek, bundan sonraki sürece ilişkin hedeflerini belirledi. Toplantıda Türkiye’nin emperyalizmden kurtuluşunun mevcut partilerle mümkün olmadığı ve devrimci, cumhuriyetçi seçenek yaratılması için daha sıkı çalışma kararı alındı.

Milli Demokratik Devrim Hareketi İngiltere temsilciliği üyeleri Finsbury Park’ta ilk toplantısını yaptı. 30’a yakın MDD üyesinin katıldığı toplantıda Ocak 2021’e gelinen süreç değerlendirildi ve 6 aylık örgütlenme çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

MDD Hareketi İngiltere temsilcisi Gazi Ateş toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dayatılan çatal çıkmaza ve ona tabi olan mevcut partilere mahkum olmadığını söyleyerek, Türkiye için devrimci, cumhuriyetçi seçenek yaratılmasının önümüzdeki dönemin görevi olduğunu belirtti. İngiltere’de MDD Hareketi’nin gelişmesinin önünün  açık olduğunu belirten Ateş, gençlik çalışmasının önemine dikkat çekti.

Toplantıda partileşme süreci de ele alındı.  Önümüzdeki süreçte devrimci seçenek oluşturulması için daha sıkı çalışma kararı alınan toplantıda MDD yayın organlarını daha geniş kitlelere ulaştırmak için çalışma yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca örgütlenme açısından temel örgüt oluşumuna gidilmesi ve yönetim kurulunun güçlendirilmesi kararı alındı.

Toplantının sonunda MDD Hareketi İngiltere Temsilciliği üyelerinden Hülya Göker’in sazı eşliğinde türküler söylendi.