MHP’nin önemli ismi istifa etti… ‘Beni çok üzdü’

MHP’nin önemli ismi istifa etti… ‘Beni çok üzdü’
Eski Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak'ın oğlu, MHP eski milletvekili Süleyman Servet Sazak partisinden istifa etti.

Eski bakanlardan Gün Sazak'ın oğlu, eski MHP Eskişehir milletvekili Süleyman Servet Sazak MHP üyeliğinden istifasını verdiği söyledi.

Sazak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "TÜRK milliyetçisinin, yegane hassasiyeti bölücü terör mü? Dilimiz, töremiz, ahlakımız, estetiğimiz, ekonomimiz yok ediliyor, ne GAM. MHP üyeliğinden istifa ettim, saygılar" dedi.

‘BENİ ÇOK ÜZDÜ’

Süleyman Servet Sazak istifasından sonra Halk TV'ye konuştu, “Ülkenin gidişatını her anlamda beğenmiyorum. Beğenilecek bir tarafı yok. Ahlaki olarak da, siyasi olarak da, ekonomik olarak da beğenilecek bir tarafı mı kaldı? Milliyetçi Hareket Partisi’nin buna destek vermesi beni çok üzdü” ifadesini kullandı.

‘PARTİYİ BOŞALTTILAR’

2002 yılından beri MHP’ye hep muhalefet ettiğini aktaran Süleyman Sazak, “Bunu da her zaman ortaya koydum. Bir insan için baba partisinden bir anda istifa etmek kolay bir şey değil. 2 gün evvel E-Devlet üzerinden istifa ettim. Ancak biraz düşündüm ne yapmam gerektiğini” belirtti.

“İstifa öncesi de sonrası da benim herhangi bir parti ile bağlantım olmadı” diyen Sazak, “Memleketin gidişatı bir tavır koymayı gerektirdi. Türk milliyetçiliğinin nasıl olması gerektiğiyle ilgiliydi tavrım. Ahlaki, hukuki, siyasi ve ekonomik olarak da ülkede beğenilecek bir durum kalmadı. Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu duruma destek olmasını anlayamıyorum. Partinin sahibi olanlardandım. Ancak baktım ki sahipliğimiz kalmamış. Bazı şeyler tanıdığım kimse kalmadı. Partiyi boşalttılar” dedi.

‘MANSUR YAVAŞ GEL DERSE…’

“İyi Parti’ye geçmeyi düşünüyor musunuz?” şeklindeki soruya Sazak, “Şu an emekli bir insanım bir şey yapar mıyım bilmiyorum. Planım yok” diyerek yanıt verdi. “Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’tan size bir teklif gelirse nasıl bir adım atarsınız?” sorusuna ise Sazak, “Mansur arkadaşım. Gel beraber gezelim derse tabiki destek olurum” sözlerine ekledi.

2016 yılında MHP Genel Başkanlığı'na Süleyman Sazak adaylığını koymuştu.