Mitsuba'da direniş başladı! İşçiler fabrikayı terk etmeme kararı aldı

Mitsuba'da direniş başladı! İşçiler  fabrikayı terk etmeme kararı aldı
Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Mitsuba Otomotiv Fabrikası’nda Birleşik Metal-İş Sendikası’nda örgütlenen işçiler, haklarını aramak için direnişe başladı. İşçiler kendilerini fabrikaya kilitledi.

Kocaeli’nin Gebze ilçesi Organize Sanayi Bölgesi'de bulunan Mitsuba Otomotiv Fabrikası’nda DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası’nda örgütlenen işçiler, fabrikanın içerisinde direnişe geçti. Dokuz işçinin iş sözleşmelerinin feshedildiği fabrikada Birleşik Metal-İş Sendikası’na bağlı işçiler, bugün hep birlikte fabrikayı terk etmeme kararı aldı.

Mitsuba fabrikasında önceki gün 16.00’dan itibaren iki ayrı vardiyada 100’ü aşkın işçinin fabrika içindeki direnişi devam ediyor. 

Gece boyu yapılan görüşmeler sonrası Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un bugün saat 11.00'de sendika yönetimini görüşmeye davet ettiği, patron ile de görüşüp tarafları bir araya getirmeye çalıştığı öğrenildi. İçerideki işçiler ise kararlılığını gece boyunca attıkları sloganlarla ifade etti. "Yıldılar sanmayın yılmayacağız", "Sadaka değil toplu sözleşme", "İş, ekmek, özgürlük" ve "Direne direne kazanacağız" sloganları atan işçiler, sendika haklarının tanınmasını ve atılan işçilerin geri alınmasını istiyor.