Politika Haberleri

Kılıçdaroğlu'ndan 'Kürt sorunu' sözü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Er ya da geç milletimizin önüne seçim sandığı konulacak. İlk seçimde dostlarımızla birlikte iktidar olacağız' dedi. CHP lideri, Türkiye'nin toplumsal barışını ve huzurunu sağlayacağız, tüm toplumsal sorunları çözeceğiz. Başta on yıllardır çözülemeyen Kürt sorunu olmak üzere, tüm toplumsal sorunlarımızı demokrasi temelinde ve TBMM çatısı altında çözeceğiz' sözü verdi.

Bülent Arınç'ın sözleri AKP'de kavga çıkardı

AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar, eski Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç'ın, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.

Bahçeli: NATO içinde Türkiye'ye siper kazılmaktadır

Yunanistan'ın, Ege ve Doğu Akdeniz'de ittifaklar kurarak Türkiye'ye karşı cephe oluşturduğunu vurgulayan Bahçeli, 'Açık açık söylüyorum; NATO içinde Türkiye'ye karşı siper kazınmaktadır, Türkiye tehdit edilmiştir' ifadelerini kullandı. Bahçeli, 'Alayına birden hodri meydan diyoruz' dedi.

Cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen Kılıçdaroğlu Genel Başkanlığı bırakacak iddiası

'Cumhurbaşkanı adayı bir partinin genel başkanı olmamalı' görüşünü savunan Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığı’nı bırakabileceği iddia edildi. Kılıçdaroğlu’ndan sonra genel başkan olabilmek için Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Oğuz Kaan Salıcı’nın hazırlık yaptığı belirtiliyor.

Koray Aydın 'siyasi cinayetler' ile ilgili savcıya bilgi verdi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın 'siyasi cinayetler' ile ilgili savcıya telefonla bilgi verdi.

Kılıçdaroğlu kendine AKP’li başdanışman mı atadı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçmişte AKP’den milletvekili aday adayı olan Recep Beşenk'i başdanışman yaptığı iddia edildi.

Meclis'te bütçe maratonu başlıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi, bu hafta ekonomi ağırlıklı mesaiye devam edecek. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Plan ve Bütçe Komisyonunda 2022 bütçe teklifinin sunumunu yapacak. Kooperatif teklifi Genel Kurul'da görüşülecek.

Milletin vergileri meclisteki partilere gidecek: Beş partiye 645 milyon lira Hazine yardımı

Cumhurbaşkanlığı tarafından TBMM'ye sunulan 2022 yılı bütçe yasa teklifiyle birlikte AK Parti, CHP, MHP, HDP ve İYİ Parti'ye yapılacak Hazine yardımının de detayları ortaya çıktı. 5 partiye 2022 yılında 645 milyon TL yardım yapılacak, bir de erken seçim olursa bu rakam toplamda 1.9 milyar TL'ye kadar çıkacak. Hakkında kapatma davası açılan PKK'nın siyasi uzantısı HDP'ye 77 milyon 65 bin lira hazine yardımı yapılacak.

AKP'li isim akaryakıtta zam kuyruğunu, 'bereket yoğunluğu' olarak yorumladı

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, akaryakıta peş peşe yapılan zamların ardından istasyonların önünde oluşan araba kuyruklarını, "bereket yoğunluğu" olarak değerlendirdi.

HDP Eş Genel Başkanı: İttifaklar HDP'ye mecbur

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, ortak cumhurbaşkanı adayına açık olduklarını duyurdu. İyi Parti ile görüşüp tutum belgesini sunabileceklerini belirten Sancar, HDP’nin değil, ittifakların HDP’ye mecbur olduğunu kaydetti.

Kılıçdaroğlu'nun çağrısı siyasette kriz çıkardı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bürokratlara çağrı yapıp, sert ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu'nun "Emir almıştım diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa Pazartesi itibariyle durun" sözlerine AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten cevap geldi. Çelik, "Bunun ülkemizdeki adı Yassıada zihniyetidir. Kendisini devletin sahibi zanneden bu zihniyeti tanıyoruz" dedi.

Eski MHP Milletvekili Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı

Eski MHP Iğdır milletvekili Sinan Oğan, katıldığı bir canlı yayında Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladı. Adaylık için tek bir şartı olduğunu söyleyen Oğan, "Orada bir şartım var. Bir Türk milliyetçisi aday olmadığı takdirde adayım" ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Merkez Bankası önünde açıklama

Türk Lirası, son 1 ayda yüzde 10 değer kaybettiğini, zam yağmurunun geleceğini belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'Buradan Erdoğan'a açık ve net çağrı yapıyorum. Lütfen Merkez Bankası'nın kurumsal kimliğine saygı göster' dedi.

AKP'li Hüsnüye Erdoğan: Zam mini mini geldi, muhalefet şişiriyor

25. ve 26. dönem AKP Konya Milletvekili Dr. Hüsnüye Erdoğan, ülkedeki zamları değerlendirdi. Erdoğan, "Geçen yıl doğal gazın birim fiyatı 1.99'du, şu anda 2.33. Doğal gaza zam gelmiştir ama mini mini gelmiştir" dedi.

Davutoğlu'dan FETÖ'cülere mesaj! KHK'lılara söz verdi

Ahmet Davutoğlu Ağrı'da yaptığı konuşmada 'Bana en güzel hediye bu. Evet ben Ağrı'da da 'Serok Ahmet'im ve bununla da gurur duyuyorum' dedi. KHK'lılara 'size söz veriyorum' diye seslenen Davutoğlu, 'Bugün birçok KHK'lı önümü kesti, bütün hukuk mağduriyetlerini gidereceğiz' ifadelerini kullandı.

4 milletvekilinin dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'te

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne 4 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için fezleke sunuldu. Fezlekelerin 2'si HDP, 1'i CHP, 1'i de Türkiye İşçi Partili milletvekillerine ait.