Politika Haberleri

Kayıtdışı çalışan göçmenler dolayısıyla vergi kaybı 9 milyar lira

AKP yetkililerinin, "Suriyelileri çekin ekonomi çöker" söylemi büyük tepki çekmişti. Kayıtdışı çalışan göçmenlerin Türkiye ekonomisinde 9 milyar dolar vergi kaybına yol açtığını ortaya koyan bir rapor yayınlandı.

Karamollaoğlu'ndan, 'itaat edeceksiniz' sözleri ile ilgili açıklama: İlk defa sizden duyuyorum

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Asiltürk'ün Saadet Partisi'ne yönelik 'Bana itaate söz verdiniz' ifadelerinin sorulması üzerine "Ben onu duymadım. İlk defa sizden duyuyorum. Maalesef bazı çevreler bu konuyu kendilerine göre pompalayıp duruyorlar. Eğer yetmiyorsa uyduruyorlar" cevabını verdi.

Oğuzhan Asiltürk'ten Saadet Partililere: Bana itaat sözü verdiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Kuzey Kıbrıs’a giden Saadet Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Milli Gazete'de yazdığı yazıda Saadet Partililere “Bana itaat sözü verdiniz” ifadelerini kullandı.

Bolu Belediye Başkanı sığınmacılarla baş başa kaldı; CHP Genel Merkezi sahip çıkmadı

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın göçmenlere yönelik açıklamaları için "Parti politikalarımız ile taban tabana zıttır" dedi.

Erken seçim geliyor mu? Siyasiler bayram sonrası sahaya iniyor

Erken seçim tartışmaları devam ederken bayram tatilinin ardından siyaset, saha çalışmalarına başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kapsamlı bir Karadeniz turuna çıkması bekleniyor. CHP'de Doğu Masası ve Ekonomi Masası çalışmaları devam edecek. MHP'de ise Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin talimatı ile milletvekilleri il gezilerine çıkacak.

Siyasi partiler çevrim içi bayramlaşıyor

Kurban Bayramı'nın ikinci gününde siyasi partiler arasında bayramlaşma var. Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi bayramlaşmalar video konferans ile gerçekleşiyor.

CHP’li Lütfü Savaş: Uluslararası karar vericilerin işaret edeceği birisi aday gösterilecek

CHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin bir soruya, "Ulusal ve uluslararası karar vericilerin işaret edeceği bir insanı yapacaklar" diye cevap verdi. Savaş’ın açıklamaları ABD Başkanı Biden’ın ‘Türkiye’de muhalefeti destekleyeceğiz’ açıklamalarını akıllara getirdi.

Sivas Katliamı Hükümlüsü Ahmet Turan Kılıç Öldü

Sivas "Madımak Katliamı" davasında müebbet hapse mahkum edilen ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından affedilerek serbest bırakılan Ahmet Turan Kılıç hayatını kaybetti.

MDD İngiltere: Türkiye için çözüm devrimci seçenek oluşturmak

Milli Demokratik Devrim Hareketi İngiltere Temsilciliği, Finsbury Park’ta düzenlenen toplantıda 6 aylık çalışma sürecini değerlendirerek, bundan sonraki sürece ilişkin hedeflerini belirledi. Toplantıda Türkiye’nin emperyalizmden kurtuluşunun mevcut partilerle mümkün olmadığı ve devrimci, cumhuriyetçi seçenek yaratılması için daha sıkı çalışma kararı alındı.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı istifa etti

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Babaoğlan, 12 Nisan'da kabul edilmeyen istifa mektubunda belirttiği hususlarda değişiklik olmadığını belirtti. Babaoğlan, istifa ettiğini duyurdu.

TBMM Genel Kurulu 1 Ekim'e kadar tatile girdi

TBMM Genel Kurulu'nun, gündemindeki kanun tekliflerini yasalaştırmak için dün saat 14.00'te başladığı mesaisi aralıksız 24 saati aştı.

Asgari ücret teklifi TBMM’de kabul edildi

İşverenlere aylık 75 TL'lik asgari ücret desteği sağlanmasına ilişkin düzenleme TBMM'de kabul edildi.

3 milletvekilinin dokunulmazlık dosyaları TBMM'ye gönderildi

CHP milletvekili Özgür Karabat, AK Parti milletvekili Vahit Kiler ve MHP milletvekili İsmet Büyükataman ile ilgili dokunulmazlık dosyaları Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gönderildi.

Kademeli seçim barajı önerisi, ittifaktaki parti sayısı arttıkça baraj yükselecek

Seçim yasasında değişiklik yapmak isteyen AKP ve MHP’nin yüzde 5’lik barajda mutabık kaldığı, ancak AKP’nin, MHP’nin ‘ittifak içi baraj’ önerisine karşı, ittifaka katılan partilerin sayısı arttıkça, barajın da artacağı bir sistem önerdiği belirtildi.

AKP'li Şamil Tayyar: Muhasebe ve muhakeme vakti

AKP'li Şamil Tayyar, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından geçen 5 yılda partilerine desteğin düştüğünü belirtti. Tayyar, "Aradan geçen 5 yılda toplumsal destek ilk günkü kadar güçlü değilse, muhasebe/muhakeme vakti" dedi.

AKP, OHAL eleştirileri yapılan 2 maddede değişiklik yaptı

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, gözaltı sürelerinin 3 yıl daha uzatılması teklifini revize ederek 1 yıla indirdiklerini belirtti.