Politika Haberleri

İran dışişleri bakanı Zarif Türkiye'ye geliyor

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif bugün Türkiye'ye geliyor. Zarif, Türkiye ve İran ilişkilerinin yanı sıra bölgesel gelişmeleri değerlendirmek amacıyla bir dizi temasta bulunacak.

Hulusi Akar: ABD, YPG yerine Türkiye ile iş birliği yapmalıdır

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde 3 bin 700 DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdiğini belirterek, "ABD'nin bir terör örgütü olan YPG ile iş birliği yapmak yerine yaklaşık 70 yıldır NATO üyesi ve müttefiki olan Türkiye ile iş birliği yapması gerekir. Biz buna hazırız, doğru olan da budur" dedi.

Sabih Kanadoğlu HDP’yi kapatma davasını değerlendirdi

Sabih Kanadoğlu, “Kapatılan parti gider bir başka isimle yeniden parti kurar. Hepsi boş” değerlendirmesinde bulundu

Kılıçdaroğlu’ndan HDP’ye kapatma davasına tepki

CHP Tekirdağ İl Başkanlığı açılışına katılan Kemal Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, “Demokrasiyi savunuyorsak siyasi partilerin kapatılması ve sonlandırılması gibi bir süreci bırakmak zorundayız” dedi 

Devlet Bahçeli yeniden genel başkanlığa seçildi

MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultayı’nda oy kullanan 1277 delegenin tamamının oyunu alan Devlet Bahçeli yeniden Genel Başkan seçildi

TİKP: Bütün yönetici ve üyelerimizle yeni oluşumun içindeyiz!

YENİ BİR DEVRİMCİ HAREKET DOĞUYOR Aydınlık hareketinde yaşanmakta olan büyük deprem sosyalistlerin önüne yeni bir devrimci görevi koymuş bulunuyor. Ülkemizin emperyalist kuşatmayla karşı karşıya ...

Devlet Bahçeli Kurultay’da Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP'nin 13. Olağan Kurultay'ında partisinin cumhurbaşkanını açıkladı. Bahçeli, 2023 cumhurbaşkanı adayımız bellidir. O muhterem sayın isim Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi

Fahrettin Altun: HDP'nin, PKK ile organik bağlarının olduğu tartışılmaz

Fahrettin Altun, HDP'nin kapatılması talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne yapılan başvuruyla ilgili "HDP'nin, Türkiye, ABD ve Avrupa Birliği'nin terör örgütü olarak gördüğü PKK ile organik bağlarının olduğu tartışılmaz bir gerçektir" dedi.

HDP’ye kapatma davasının ayrıntıları belli oldu

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetici ve üyelerinin PKK ve bağlı örgütlerle birlikte hareket ettikleri gerekçesi ile partinin kapatılması amacıyla Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) dava açıldığını açıkladı.

HDP'ye kapatma davası açıldı

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı HDP'nin kapatılması için Anayasa Mahkemesi'ne iddianameyi sundu

Çavuşoğlu: Yunanistan dışişleri bakanı Türkiye'ye geliyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’la 14 Nisan Ankara’da görüşeceklerini açıkladı.

“Sarayın uçaklarını sorgulamak dahi bunları rahatsız ediyor”

Ali Öztunç Cumhurbaşkanlığı filosunda yer alan uçak ile ilgili soru önergesine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ‘Cumhurbaşkanlığı'nın uhdesinde’ diyerek yanıt vermedi

Mısır: Normalleşme için Türkiye'den gerçek adımlar görmeliyiz

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, Türkiye ve Mısır arasındaki ilişkilerin normale dönmesi için Türkiye’nin eylemlerinin Mısır’ın ilke ve hedefleriyle uyum göstermesi gerektiğini söyledi.

4 Ülke Türkiye'ye karşı harekete geçti!

İsrail Savunma Kuvvetleri, Türkiye'yi Akdeniz'de giderek daha fazla rakip olarak gören dört ülkenin harekete geçtiğini duyurdu. Türkiye'ye karşı harekete geçmek üzere işbirliği kararı alan ülkelerin öncülüğünü İsrail yapıyor.

Cumhur İttifakı, seçim barajının yüzde 7’ye düşürülmesi için uzlaştı

AKP, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin daha önce pek çok kez dile getirdiği 'Seçim barajı düşürülmeli' önerisine Siyasi Partiler Yasası ile seçim yasalarındaki değişiklik çalışmasında yer verdi.