Politika Haberleri

AKP Genel Başkan Yardımcısı: Erdoğan'a verdiğiniz oylar sevap hanenize yazılıyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidarda tutmak ve onun yaptıkları sebebiyle sevap hanemize bir şeylerin yazılıyor olması çok büyük bir şey. Oylarımız ile Tayyip Bey'e destek verdiğimiz için hanelerimize sevap yazılmaya devam ediyor" dedi.

5'inci Yargı Paketi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi: 'İcrayla çocuk teslimi'ni de içeriyor

54 maddeden oluşan ve 'İcra yoluyla çocuk teslimi'nde değişikliğin de dahil olduğu 8 maddede değişiklik öngören 5. Yargı Paketi'ni içeren Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.

'Küfür etmedim' demişti, görüntüleri çıkınca özür diledi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'a tepki gösterip özür dileme çağrısı yaptı. Türkkan, Akşener'e tepki gösteren kişiye küfür ettiği için özür diledi. "Bütün kadınlardan özür diliyorum" diyen Türkkan, " O sinir gerginliği, o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmamam gereken bir şeyi yapmışım. Hakaret etmişim, kötü sözler söylemişim. Bunlar hiç doğru olmaya, bana da hiç yakışmayan ifadeler" diye konuştu.

AKP'li Şamil Tayyar: 'Ufukta sandık gözüktü'

AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar'dan bomba erken seçim paylaşımı geldi. 'Sandık göründü' diyen Tayyar, 'Zamanında veya erken' ifadesini kullandı.

AKP'li Özkan'dan 'Bu hasret bitsin' ve 'Ne istedin de vermedik' değerlendirmesi

AKP Grup Başkanvekili Özkan, Erdoğan'ın Fethullah Gülen için söylediği "Bu hasret bitsin" sözünü değerlendirdi. Özkan, "Hasret bitip gelseydi, Cumhurbaşkanımız ne yapacağını gösterecekti" dedi.

HDP, AYM'ye ön savunma verecek

HDP hakkında açılan kapatma davasıyla ilgili olarak, parti hukukçuları bugün saat 16.00'da Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) ön savunma verecek.

HDP milletvekili bütçe görüşmelerinde Türkiye'ye 'işgalci' dedi

HDP Muş Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Dışişleri Bakanlığı’nın bütçesi üzerindeki görüşmelerde; “O ülkenin daveti olmadan askeri güç bulunduruyorsanız işgalcisiniz” dedi. Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, “Ülkemizi işgalci güç ilan edemezsiniz. Türkiye Cumhuriyeti işgalci değildir, düzeltin” dedi.

TÜGVA'ya bir suç duyurusu da Zafer Partisinden

Zafer Partisi Genel Başkanlığı, Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) kurucusu Bilal Erdoğan ile Genel Başkanı Enes Eminoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bütçe görüşmelerinde 'Viva Zapata' kavgası! Milletvekilleri birbirine girdi

TBMM'de AKP'li vekillerle CHP'li vekiller arasında 'Viva Zapata' kavgası yaşandı. CHP Milletvekili Abdüllatif Şener, AKP'li vekillerin Cumhurbaşkanına methiyeler dizdiğini belirterek, Viva Zapata filmini örnek gösterdi.

Akşener'in kafa karışıklığı konuşmasına yansıdı

Parti grubunda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Siirt'te bir HDP çalışanı, ziyaret ettiğimiz esnafa gelip burası Kürdistan dedi. AKP ve küçük ortağı feveran etmeye başladı. Bu kişi HDP çalışanı. Aylardır ne diyoruz? HDP'yi PKK yanında konumlandırıyorum' açıklaması yaptı. Akşener konuşmasının devamında ise 'Sayın Öcalan' ifadesini kullandı. Akşener partililerin uyarıları üzerine düzeltme yapmak zorunda kaldı.

Deva Partisi Diyarbakır il başkanı: Şeyh Said'i anmaya devam edeceğim

Şeyh Said çıkışıyla tepki çeken DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen, partisinin tezkereye ‘çekimser’ kalması konusunda 'hayır çıkmasını bekliyordum' dedi. Ülsen ayrıca, gelecek yıl Şeyh Said’i yine anacağını vurguladı.

HDP'li Tuncer Bakırhan'dan skandal sözler: Atatürk döneminde Kürtler katledildi

HDP Eş Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, Mustafa Kemal Atatürk yönetimindeki CHP'nin, Kürtlere 'özerklik' sözü verdiğini fakat bunu tutmadığını iddia ederek, "1923-1938 arasındaki tekçi ulus anlayışı Kürtleri katletti." dedi.

AKP 5. yargı paketini meclise sundu

AKP 54 maddeden oluşan kanun teklifini Meclis başkanlığına sundu. Teklifte icra iflas kanunu ve çocuk teslimi ile ilgili değişiklikler bulunuyor. Teklifin yasalaşmasıyla; borçlu, hacizli malını kendi rıza ve ihtiyarı ile dilediği kişiye satabilecek. Ayrıca boşanmış çiftlerin yaşadığı en büyük sorunlardan biri olan icrayla çocuk almak tarihe karışacak.

MHP seçim çalışmalarına başlıyor! Hedefinde CHP var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim çalışmalarına başlayacaklarının sinyalini verdi. Bahçeli, "Adım adım 2023 il il Anadolu temasıyla her kapıyı çalıp, ayak basmadığımız yer bırakmayacağız." dedi.

CHP'li isimden HDP ile ittifak mesajı: HDP tabanı bize yaklaşmaya hazır

CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, "İttifakların ne olacağı belli olmaz" derken, "İYİ Parti yarın ayrılabilir, hakkıdır, biz ayrılabiliriz İYİ Parti’den, hakkımızdır" dedi.

BBP'den iktidarın günahlarına ortak değiliz açıklaması

Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhur İttifakı’nın içinde olduklarını ancak hükûmetin üyesi olmadıklarını belirterek, “Bazen genel yakıştırmalar da yapılıyor. Bir ittifak içindeyseniz bütün günahı sevabı herkese yükleniyor. Öyle bir şey yok” açıklamasını yaptı. Destici'nin bu sözleri ittifaktan ayrılma sinyali olarak yorumlandı.