Sağlık Haberleri

Vaka sayısı sabit kalırken vefat sayısı arttı

Türkiye'de son 24 saatte 363 bin 553 Kovid-19 testi yapıldı, 28 bin 192 kişinin testi pozitif çıktı, 228 kişi yaşamını yitirdi.

Pfizer aşısı 5-11 yaş arasından yüzde 90 etkili

Pfizer/BioNTech Covid-19 aşısının 5 yaşından 11 yaşına kadar çocuklarla yapılan klinik deneylerde koronavirüse karşı yüzde 90.7 etkili olduğu görüldü.

Sağlık Bakanlığı 'Neyim Var?' uygulamasını hayata geçirdi

Uygulama aracılığıyla hastaların muayene için hangi bölüme gideceğini sistem belirleyecek. Böylelikle polikliniklere başvurularda yaşanan karışıklığın önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Koronavirüs tablosu açıklandı: Sağlık Bakanından beş maddelik uyarı

Türkiye'de son 24 saatte 362 bin 213 Kovid-19 testi yapıldı, 28 bin 465 kişinin testi pozitif çıktı, 198 kişi yaşamını yitirdi.

Mehmet Ceyhan'dan yüz yüze eğitim uyarısı

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Covid-19 ile semptomları çok benzeyen soğuk algınlığı ve grip vakaları arttıkça, eğitime ara vermeyi teste değil semptoma bağlayan sistemimiz iyice karışacak” uyarısında bulundu.

Bakan Koca: Okullar kapanmayacak

Koronavirüs Bilim Kurulu sonrası yazılı bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, "Aktif vakaların neredeyse yarısı 30 yaş altı vatandaşlarımız. Bugün sorumluluk alma, ön safta mücadele etme sırası gençlerimizdedir" dedi. Koca, okulların kapanmayacağını, bunun gündemde bile olmayacağını söyledi.

Bakan Koca vaka ve vefat sayısını açıklayıp uyardı!

Son 24 saatte 29 bin 760 yeni vaka tespit edildi, 214 kişi hayatını kaybetti, 28 bin 803 kişi sağlığına kavuştu. Bakan Koca, çağrısını yineleyerek, "Salgın tedbirleriyle aşı konusundaki çağrılarıma lütfen kulak verin" dedi.

Türk bilim insanları ağız gargarasıyla koronavirüs testi geliştirdi

Türk bilim insanları ağızda çalkalanan suyla da virüsü tespit edebilen bir yöntem geliştirdi. Bu yöntemle özellikle çocukların ve testten korkan yetişkinlerin daha kolay numune verebilmesi mümkün olacak.

DSÖ: Dünyada vakaların arttığı tek bölge Avrupa, artış 3 haftadır sürüyor

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının Avrupa genelinde son bir haftada bir önceki haftaya göre yüzde 7 arttığını ve vaka artışında son 3 haftadır artış yaşandığını duyurdu.

BioNTech aşısının gençlerdeki koruyuculuk oranı açıklandı

ABD’de Pfizer-BioNTech’in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 12-18 yaş grubunda yüzde 93 etkili olduğu açıklandı.

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, Bakan Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak.

Vaka sayıları yeniden 30 binin üzerine çıktı, 223 kişi koronavirüs'ten hayatını kaybetti

Türkiye'de son 24 saatte 360 bin 849 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 862 kişinin testi pozitif çıktı, 223 kişi yaşamını yitirdi.

Bilim insanlarından pandemi uyarısı: En az 8 kuş gribi türü dünyada dolaşıyor

Nüfus artışı, küresel ısınma, doğal olmayan yollarla yapılan tarım ve hayvancılık gibi nedenlerle hayvanlardan insanlara geçen hastalıkların gittikçe daha ölümcül olduğunu söyleyen bilim insanları, en az 8 kuş gribi türünün dünyada dolaştığını belirtti.

Sağlık Bakanlığı: 2025'e kadar gıdalardaki şeker oranı yüzde 10 azalacak

Sağlık Bakanlığı, "Türkiye Şeker Tüketimini Azaltma Rehberi"ni yayınladı.

Uzmanlar açıkladı: 'Koronavirüs beyni küçültüyor'

İngiltere’de yapılan araştırmada hafif seyreden Covid-19’un bile beyinde küçülmeye neden olduğu açıklandı.

Dün düşen vaka sayısı, bugün yeniden arttı

Türkiye'de son 24 saatte 351 bin 165 Kovid-19 testi yapıldı, 29 bin 240 kişinin testi pozitif çıktı, 214 kişi yaşamını yitirdi.