Yerel Yönetimler Haberleri

Adıyaman'da 51 ev Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındı

Adıyaman'da 51 evde Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantina başlatıldı.

Görüntüler ortaya çıktı: İYİ Partili Trabzon-Yomra Belediye Başkanı'na silahlı saldırı

Sabah saatlerinde belediye binası önüne gelen Yomra Belediye Başkanı Bıyık'a makam aracından indikten sonra şüpheli bir kişi tarafından silahla ateş edildi.

Bu Pazar seçim olacak yerler hakkında karar!

Türkiye genelindeki 764 köy ve mahallede 6 Haziran Pazar günü yapılacak seçimlerde görev alacaklar ve seçmenler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Türkiye’de 753 merkez, 6 Haziran’da sandığa gidiyor

Seçimlerden bu yana farklı nedenlerle boşalan 752 mahalle veya köyde muhtarlık, ihtiyar heyeti için seçim yapılacak. Köy statüsünden belde statüsü kazanan Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde de belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için 6 Haziran’da sandık kurulacak.

İzmir BB Başkanı Soyer: Her gün 4-5 intihar mesajı alıyorum

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs salgını ile birlikte derinleşen ekonomik krizin insanları olumsuz etkilediğini söyleyerek, “Her gün en az 4-5 intihar mesajı alıyorum. Belediyeye iş başvurusu yapan kişi sayısı 225 bini buldu” dedi.

Çay çöpünden enerji üretilecek

Rize Organize Sanayi bölgesinde Rize Belediyesi tarafından projelendirilen Çay Çöpünden Mangal Kömürü ve Enerji Üretim Tesisinin yapılacağı alandan 10 bin kamyona yakın hafriyat çıkartıldı.

Ovacık Belediye Başkanı tek başına hizmet veriyor

Tunceli'nin Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, mevcut personelin pandemi nedeniyle evlerinde izole olması nedeniyle kurumda çalışan kalmayınca, vatandaşa yardımcı olmak için tüm birimlerde tek başına hizmet veriyor.

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş vefat etti

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, Kovid-19 tedavisi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde bu sabah hayatını kaybetti.

Denizbank’ın sokak işgaline tepki! Şişli Belediyesi ise suskun…

Denizbank Genel Müdürlük binasının önündeki sokağın işgal edilmesi tepki çekti…

Tunceli’de ücretsiz internet başladı

Tunceli'de yurttaşların internet erişim hakkının temini için kentin çeşitli noktalarında ücretsiz kablosuz internet erişim noktaları kuruldu.

Hasanoğlan Köy Enstitüsü Yeniden Canlandırılacak

   Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in tarihine ışık tutan projeleri birer birer hayata geçiriyor.

Zabıtalara Temel Eğitim Sınavı

Mamak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde geçtiğimiz ay göreve başlayan 50 zabıta memuru, 15 günlük yoğun bir Hizmet İçi Eğitim Programı’nın ardından temel eğitim sınavına ...

AKP'li belediye, deprem yardımlarını Ramazan kolisi yaptı iddiası

AKP'li Bergama Belediyesi'nin, İzmir'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından Türkiye'nin dört bir yanından gönderilen yardım kolilerini 6 ay depoda saklayarak Ramazan kolisine dönüştürdüğü iddia edildi.

ANFA'da Eğitimler Yeniden Başlıyor...

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Güvenlik Hizmetleri ve Sistemleri Limited Şirketi, Başkent’te yaşayan vatandaşların huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla hizmet vermeyi sürdürüyor.

İftarımızı paylaşıyoruz

Ramazan ayında sıcak hizmet Mamak’ta dayanışma iklimi Ramazan’da da sürüyor Mamak’ta Ramazanın vazgeçilmezi olan geleneksel iftar çadırı, Covid-19 önlemleri kapsamında bu yıl da kurulmayınca ...