Yurt Haberleri Haberleri

Sosyal yardım olarak patates aldığını e-devlet'ten gören vatandaş patateslerini arıyor

Kepez Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından vatandaşlara ayni yardım olarak patates bağış ve dağıtımı yaptığı ortaya çıktı. E-devlet'ten patates yardımı aldığını gören vatandaş patateslerini arıyor.

İzmir'de suya yüzde 18 zam

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 1 Ocak 2022'den geçerli olmak üzere suyun metreküp fiyatına yüzde 18 zam yapılmasını kararlaştırdı. Böylece konut abonelerinde 0-10 metreküp arası suyun metreküp fiyatı 7.56 liraya, 11-20 metreküp arası suyun metreküp fiyatı 9 liraya, 21 ve üzeri metreküp suyun fiyatı da 16,84 lira olarak belirlendi.

Ankara'da ekmeğe ve ulaşıma zam

Ankara'da beklenen ekmek zammı geldi. 1,75 lira olan 200 gram ekmek, cuma gününden geçerli olmak üzere 2,25 TL'den satılacak. Halk Ekmek ise 250 gram ekmeği 1,25 liradan satmaya devam ediyor.

'Tarım alanına organize sanayi bölgesi istemiyoruz'

Bilecik’in Gölpazarı ilçesine kurulmak istenen Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin yerine karşı çıkan köylüler, ÇED toplantısı öncesi traktörlerle eylem yaptı. Köylüler, “OSB’ye değil, yerine karşıyız. Bu tarlalarda ayçiçeği yetiştirmek istiyoruz.” dedi.

Antalya'da ekmeğe büyük zam

Antalya’da 2 TL'den satılan 210 gram ekmek fiyatı 2.5 TL'ye yükseldi. Resmi olarak açıklanmayan zam kararı, fırıncılar tarafından bugün sabah saatlerinden itibaren uygulamaya konuldu.

İzmirliler cüruf tesisine karşı ayakta

İzmir’in turistik ilçelerinden Foça ile Aliağa arasındaki tarım alanlarının ortasından yükselen cüruf tepelerine karşı bölge halkı mücadelesi sürdürüyor. Bölgede yaşayan ...

Sadece Gaziantep'te 2 bin 400 kayıt dışı Suriyeli işyeri var

Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından  Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği-Bilgi Merkezinin (GESOB-BİLMER) açılışında konuşan ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan sadece Gaziantep'te 2 bin 400 kayıt dışı Suriyeli işyeri bulunduğunu söyledi.

Bursa’da ekmeğe zam geldi: Yeni fiyat bugünden itibaren geçerli

Bursa’da ekmeğe yüzde 14,2 oranında zam geldi. 1 lira 75 kuruştan satılan 200 gram ekmek, 2 liraya yükseldi.

Ankara'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

Ankara Spor Salonu ve Tren Garı Kavşağı'nda gerçekleştirilecek etkinlikler nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Üniversite öğrencisi kampüste açılan 7 metrelik inşaat çukuruna düşüp öldü

Isparta'da, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) yerleşkesinde, yemekhane inşaatı için açılan çukura 7 metre yükseklikten düşen Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Ali Sinan Cirit (19) yaşamını yitirdi.

Kaymakam 'hoş geldiniz diyerek el uzatan öğretmeni kovdu' iddiası

Artvin Kemalpaşa Kaymakamı Faruk Saygın'ın, okul ziyareti sırasında girdiği sınıfta kendisine 'hoş geldiniz' diyerek elini uzatan öğretmeni 'Haddini bil' diyerek sınıftan kovduğu iddia edildi.

Kayseri’de halk ekmeğe bir yılda ikinci zam

Kayseri’de belediye tarafından işletilen Kent Ekmek büfelerinde satılan unlu mamullere bir yıl içinde ikinci kez zam yapıldı.

Kayseri'de ilçelerden sonra şehir içi toplu taşımaya da zam geldi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından şehir içi toplu taşıma ücret tarifesinde değişikliğe gidildi. 28 Ağustos 2019 tarihinden bu yana 2 yılı aşkın süredir uygulanan tarife, toplu ulaşım gider artışları dikkate alınarak yenilendi. Buna göre, kontaksız tam bilet 3.60 TL, kontaksız indirimli bilet ise 1.90 TL olarak belirlendi. Kurul ayrıca, Kayseri’de ilk kez “Erken Ulaşım Tarifesi” ve "Aktarmalı Hat Ulaşım Tarifesi" uygulamalarının da hayata geçirilmesini kararlaştırdı.

Sarıca: Maaş artışları enflasyona yetişemiyor

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki işçileri ilgilendiren 2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü üzerinde hükümet ve işçi konfederasyonları anlaşma sağladı. Türk-İş Gaziantep İl Temsilcisi Mehmet Akif Sarıca, işçilerin haklarına ve sendikalarının taleplerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sarıca, “İşçi enflasyona ezdirilmesin” dedi.

Ankara'da metro ve otobüslerin son sefer saatleri değişti

27 Eylül Pazartesi gününden itibaren EGO otobüslerinin normal hatlarda son sefer saati 24.00'ten 01.30'a, metro seferleri 01.00'e, otobüslerin metro ring hatları ise 01.40'a alındı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kiralık araçlardan 35 milyon tasarruf etti

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eski yönetimin kiraladığı araç sayısından 701 araç daha az kiralayarak yıllık olarak yaklaşık 35 milyon lira tasarruf ettiğini duyurdu.