Yurt Haberleri Haberleri

Eski Turizm Bakanı Yücel: Yangının çok kötü yönetildiğini düşünüyorum

Eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel “Birimler aynı bölgede tek merkezden koordine edilerek rahatlıkla yangının yoğun olduğu yerlere yönlendirilebilir ve orada bir önlem alınabilir. Yangının gideceği yön belli, sıçramasını engelleyecek ağaç kesimi ile duvarlar örülebilirdi. Çok kötü yönetildiğini düşünüyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

İl Emniyet Müdür Yardımcısına makamında silahlı saldırı

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher, bir polis memurunun silahlı saldırısında şehit oldu. Polis memuru gözaltına alındı.

Kayseri Şeker'in Seçiminde Kan Döküldü

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifinin tartışmalı 68. Genel Kurulunda kavga çıktı. Kavgada Vedat Ali Özışık’ın oğlunun kolundan bıçaklandığı ve eşinin ise darp edildiği ifade edildi.

Yıldırım: Mutsuz ve güvensiz bir nesil için para kazanmak istemiyorum

Covid-19 pandemisi sebebiyle meclis toplantılarını uzun bir süredir video konferans yöntemiyle gerçekleştiren Gaziantep Ticaret Odası (GTO), normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte haziran ayı olağan meclis toplantısını fiziki ortamda gerçekleştirdi.

Teke: Kayseri Şeker senede 100 milyon kar etsin, borcunu 32 senede öder yazıktır

Kayseri Şeker Fabrikasının eski Genel Müdürü Ayhan Teke, dikkat çeken tespitlerini ve uyarılarını sürdürüyor..

Avukatların üstünü aramak hukuka aykırıdır

Antalya Barosu, Antalya adliyesinin girişinde avukatlara üst araması ve x-ray cihazından geçirme uygulamasını yaptığı basın açıklaması ile protesto etti. Açıklamada “Avukatları “olağan şüpheli”, “potansiyel suçlu” gibi gören bir anlayışın yansıması olan uygulama hukuka aykırıdır, yasa dışıdır, anlaşılamaz ve kabul edilemez” ifadelerine yer verildi.

Esnaf Odası Başkanından çağrı: Yerel esnafı tercih edin

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, 1 Temmuz itibarıyla başlayan normalleşme döneminde tüm Mersinlileri alış verişlerinde yerel esnafı tercih etmeye davet etti.

Yıldırım: En rahat ticaret yapacağımız ülke İran’dır

İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mohammad Farazmand Gaziantep Ticaret Odasını (GTO) ziyaret ederek İran ile ticareti bulunan GTO üyeleriyle bir araya geldi.

Kayseri Şeker'in eski Genel Müdürü çiftçiye seslendi: Ya titreyin ya da El Fatiha diyin!

Kayseri Şeker Fabrikasının eski Genel Müdürü Ayhan Teke, Pancar Kooperatifi seçimleri öncesinde sessizliğini bozdu. Teke, 'Neyi paylaşayım, övülecek bir şey yok ki öveyim' dedi.

Emekliler Maaşları İçin Eylem Yaptı

Tüm Emekli Sen sendikası emekli maaşları ile ilgili Kayseri'nin Cumhuriyet meydanında basın açıklaması düzenledi. Birçok pankartın açıldığı basın toplantısına sloganlarla eşlik edildi.

Kayseri simitçileri derneği başkanı: Mültecilere iş, aş var bize yok!

Pandemi sürecinde satış yapmaları yasaklanan sokak simitçileri, zor günler yaşadıklarını belirtiyor... Dernek Başkanı Kılıç, borç ve haciz nedeniyle birçok simitçinin mağdur olduğunu söyledi.

KTB Başkanı Bağlamış: ‘Kuraklığa karşı çiftçiye destek verilmeli’

Kayseri Ticaret Borsası'nda (KTB), 'Kırsal Kesimin Kuraklıkla Mücadele ve Desteklenmesi Programı' düzenlendi. KTB Başkanı Recep Bağlamış, kuraklıktan etkilenen çiftçilere dekar başına destekleme verilmesi gerektiğini söyledi.

Rus turistlerin kaderi Antalya'da belirlenecek

Pandemi nedeni ile Türkiye'ye uçuş yasağı koyan Rusya, son durumu değerlendirmek ve son kararı vermek için Çarşamba günü Antalya'ya Rusya Sağlık Bakanlığı'nda görevli 20 kişilik bir heyeti Antalya'ya gönderiyor.

Evrenin Oluşumundan Evrime: 14 Haftada Devri Alem

Ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgınından dolayı eğitime verilen arada, Kocaeli Üniversitesi öğrencileri Öğr. Gör. Oğuz YAVUZYILMAZ önderliğinde internet üzerinden yaptıkları çevrimiçi eğitim projeleri ile eğitime destek oldu.

Karakuş: KYK Borçlarımız Silinsin

KYK Borçluları Hareketi İç Anadolu Bölge Temsilcisi Ufuk Karakuş yaptığı açıklamada KYK borçlarının silinmesini talep etti.

Antalya’da su skandalı

Antalya’da il genelinde bahçe ve seralar için verilen su abonelikleri 1 Kasım tarihine kadar durduruldu.