Yurt Haberleri Haberleri

Kayseri'de toplu taşımaya yüzde 20 zam

Kayseri'de Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı ile toplu taşımada ulaşıma %20 zam yapıldı.

Ankara Valiliği'nden kuvvetli yağış uyarısı

Ankara Valiliği, kentte etkili olması beklenen kuvvetli yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, ulaşımda aksamalara karşı uyarılarda bulundu.

Marmaray arızalandı: Yolcular mahsur kaldı

Marmaray, Sirkeci İstasyonu yakınlarında arızalandı. Yolcular, rayların üzerinde yürüyerek istasyona ulaşmaya çalıştı.

Belediye meclisinde 'heval' gerginliği

Mersin'de Akdeniz Belediye Meclisinde, MHP'li meclis üyesi Tufan Nenni'nin CHP'lilere yönelik, "Atatürk'ün askerleri olarak çıktığınız yolu Abdullah Öcalan'ın hevalleri olarak bitirdiniz" sözleri üzerine, CHP'li meclis üyeleri Nenni'nin üzerine yürüdü. Yaşanan gerginlik, diğer meclis üyeleri ve zabıta ekiplerinin araya girmesiyle büyümeden yatıştırıldı.

Edremit'te kurtuluş günü krizi! Kaymakam merkeze çekildi

Balıkesir’in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümü kutlamalarında, temsili olarak kadının zincire vurulup, efeler tarafından kurtarıldığı gösteri nedeniyle Kaymakam Turgay Ünsal, İçişleri Bakanlığı'nca merkeze çekildi. Gösteriyi düzenleyen dernekler hakkında da mülkiye müfettişi görevlendirildi. Kararda gösterinin 'Kurtuluş Töreninin anlamıyla bağdaşmadığı' öne sürüldü.

Kayseri'de Halk Otobüsçülerinden Büyükşehir Belediyesi önünde eylem

Kayseri'de halk otobüsçüleri hak edişlerini alamadıkları, verilen sözlerin tutulmadığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesine yürüdü. Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüşmek isteyen esnaflarla zabıta arasında tartışma yaşandı.

Gaziantep'te avukatsız adli yıl açılışı

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Adli Yıl Açılış Töreni skandalla sonuçlandı. Pandemi nedeniyle sınırlı katılım ile düzenlenen Adli Yıl Açılış Törenine, Gaziantep Barosu’nda yalnızca 2 temsilci katılabilirken, Gaziantep Barosu Başkan Adayı İskender Kahraman, törenin avukatlara bilgi verilmeden yapıldığına dikkat çekti.

Kayseri'de ekmeğe zam

Kayseri Fırıncılar ve Uncular Odası, girdi maliyetlerinin artışından dolayı ekmeğe 25 kuruş zam geldiğini duyurdu.

MDD Hareketi 30 Ağustos kutlama programına katıldı

Milli Demokratik Devrim Hareketi Batıkent Temsilciliği 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama törenlerine katılarak Atatürk anıtına çelenk sundu.

Eski Turizm Bakanı Yücel: Yangının çok kötü yönetildiğini düşünüyorum

Eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel “Birimler aynı bölgede tek merkezden koordine edilerek rahatlıkla yangının yoğun olduğu yerlere yönlendirilebilir ve orada bir önlem alınabilir. Yangının gideceği yön belli, sıçramasını engelleyecek ağaç kesimi ile duvarlar örülebilirdi. Çok kötü yönetildiğini düşünüyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

İl Emniyet Müdür Yardımcısına makamında silahlı saldırı

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher, bir polis memurunun silahlı saldırısında şehit oldu. Polis memuru gözaltına alındı.

Kayseri Şeker'in Seçiminde Kan Döküldü

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifinin tartışmalı 68. Genel Kurulunda kavga çıktı. Kavgada Vedat Ali Özışık’ın oğlunun kolundan bıçaklandığı ve eşinin ise darp edildiği ifade edildi.

Yıldırım: Mutsuz ve güvensiz bir nesil için para kazanmak istemiyorum

Covid-19 pandemisi sebebiyle meclis toplantılarını uzun bir süredir video konferans yöntemiyle gerçekleştiren Gaziantep Ticaret Odası (GTO), normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte haziran ayı olağan meclis toplantısını fiziki ortamda gerçekleştirdi.

Teke: Kayseri Şeker senede 100 milyon kar etsin, borcunu 32 senede öder yazıktır

Kayseri Şeker Fabrikasının eski Genel Müdürü Ayhan Teke, dikkat çeken tespitlerini ve uyarılarını sürdürüyor..

Avukatların üstünü aramak hukuka aykırıdır

Antalya Barosu, Antalya adliyesinin girişinde avukatlara üst araması ve x-ray cihazından geçirme uygulamasını yaptığı basın açıklaması ile protesto etti. Açıklamada “Avukatları “olağan şüpheli”, “potansiyel suçlu” gibi gören bir anlayışın yansıması olan uygulama hukuka aykırıdır, yasa dışıdır, anlaşılamaz ve kabul edilemez” ifadelerine yer verildi.

Esnaf Odası Başkanından çağrı: Yerel esnafı tercih edin

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, 1 Temmuz itibarıyla başlayan normalleşme döneminde tüm Mersinlileri alış verişlerinde yerel esnafı tercih etmeye davet etti.