Yurt Haberleri Haberleri

Kan davası köylüleri mağdur etti

Pınarbaşı ilçesinde kan davası nedeniyle ortaya çıkan tablo çevredeki vatandaşlara büyük zarar verdi. Yaylaya göç etmek isteyen köylü yaşanan sorunlar nedeniyle engellerle karşılaştı. Yetkililere seslerini duyurmak isteyen ve barış çağrısı yapan köylüler, 'Mağduruz. Bu sorun çözülsün. Köylü olarak yaylamıza gitmek istiyoruz' diyor.

Antalya Barosu: Cezasız bırakılmamalıdır

Atatürk hakkında kullandığı ifadeler nedeni ile çok büyük tepki toplayan imama bir tepki de Antalya Barosu'ndan geldi.

Kentsel dönüşüm mağdurları çözüm bekliyor

İstanbul Tuzla'daki Birlik Sitesi'nin hak sahipleri, 4 senedir inşaat yapılamayan kentsel dönüşüm sürecini protesto etti.

Denizli’de köylüler robokopları aşıp valiliğe yürüdü

Denizlili köylülerin taş ocağına karşı mücadelesi devam ediyor. Güzelpınar köylüleri kekik tarlalarının yanına taş ocağı yapılmasına karşı Denizli Valiliği'ne yürüdü.

'Atatürk'e hakaret, vatana ihanettir'

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kayseri Şube Başkanı Kemal Ceylan, Atatürk'e yönelik yapılan hakarete tepki gösterdi. Ceylan, 'Atatürk'e hakaret, vatana ihanettir' dedi.

Ayasofya imamına sert tepki: Soysuz, vatan haini…

Kayseri Baro Başkanı Cavit Dursun, Atatürk'e lanet okuyan Ayasofya imamına tepki gösterdi. Dursun açıklamasında "Dünyanın her yerinde, din adamları kendi halkının milliyetçisi olurken, bu topraklardaki bir kısım sözde din adamı kılıklı tiplerin sözleri ve yaptıkları, hainlikleri, cibilliyetleri, soysuzlukları ve pis menfaatleri ile izah edilebilir" dedi.

Çobanlardan arazi yağmasına tepki

Kamuoyunun gündeminde olan Gündoğmuş Antalya Gündoğmuş İlçesi Eğrigöl platosu, Akdam yaylasında devam eden hazine arazilerinin yağmasına bir tepki de çobanlardan geldi.

Gaziantep'te yeni tartışma konusu; Valilik binası, Millet Bahçesi mi olacak

"Gaziantep Valilik Binası’nın yıkılması kararı, bu yılın başında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından Twitter üzerinden kamuoyuna duyurulmuştu. O tarihten itibaren ...

İstanbul: O ilçeler 13 saat susuz kalacak

1 Haziran Pazartesi Anadolu yakasında birçok ilçede 13 saat su kesintisi yaşanacak

Çarşı Esnafı: Siftahsız dükkan kapatıyoruz

Geçtiğimiz hafta 17 günlük “tam kapanma”nın sona ermesinin ardından iki haftalık “kontrollü normalleşme” süreci başladı. Kepengini açan Kapalı Çarşı esnafından bazıları işlerin daha da iyiye gittiğini belirtirken, bazı esnaflar ise işlerinin kötü olduğunu ve pandemiden halen ağır ölçüde etkilendiklerini söyledi.

Avukat, ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı

Avukat Bülent Hodul, bugün Sanayi, Avukatlar İş Hanı'nda bulunan ofisinde, henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı bıçaklı saldırıya uğradı.

Köylüler mermer ocağına karşı verdikleri mücadeleyi kazandı

Antalya'nın Korkkuteli ilçesine bağlı Yazır köylüleri mermer ocağına karşı verdikleri hukuk mücadelesini kazandı.

Böyle isyan etti: Besici kan ağlıyor, Kayseri'de kimseden ses çıkmıyor

Duru Besi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlker Horoz, Kayseri'de kurbanlık canlı kilogram fiyatının biran evvel açıklanmasını istedi. Horoz, 'Besici kan ağlıyor, Kayseri'de kimseden ses çıkmıyor' dedi.

Kayseri pancar çiftçileri: 3 Milyar 205 Milyon nerede diye sordu

Kayseri'de çiftçiler Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması yaptı. “Kayseri Şeker’de Fetöcü istemiyoruz” , “Kayseri Pancar Kooperatifindeki Feötücüler seçme ve seçilme hakkına engel oluyorlar” yazılı pankartlar taşıyan çiftçiler, fabrikanın artan borçlarına dikkat çekerek “3 Milyar 205 Milyon para nerede?” diye sordu.

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Gülsoy: Sıkıntılı süreç devam ediyor

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, “Tam kapanmayla birlikte hizmetler sektörümüzün içinde yaşadığı sıkıntılı süreç devam ediyor. İşletmeler üzerinde devlet desteğinin sürmesi şart ” dedi.

AKP'li belediyenin çalışanından skandal video! Önce Gençliğe Hitabe ile sonra ihtiyaç sahipleriyle alay etti

AKP'li Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nde görev yapan bir personelin yardıma muhtaç yurttaşlar ile dalga geçtiği video ortaya çıktı.