Yurt Haberleri Haberleri

AKP hükümeti ve RTE notuyla intihar etti: İki elim yakanızda!

24 yaşındaki İhsan Bekkaya, sosyal medya hesabından bir mesaj yayımlayarak intihar etti. Genç bıraktığı notta “AKP hükümeti ve RTE benden ve benim gibi milyonlarca gençten aldığınız umudumuzu elbet geri alacağız.” yazdı.

Yalova Çınarcık olduğu gibi deniz salyası! Balıklar karaya vurdu

Marmara Denizi'nde etkili olan deniz salyası (müsilaj) Yalova’nın Çınarcık sahillerini de kapladı. Yat limanında, deniz salyası balıkçı teknelerinin çevresini kaplarken, balık ölümlerine de yol açtı.

Bakan Pakdemirli: Tarım işçilerine kademeli aşı takvimi

Pakdemirli "Tarım işçilerimiz ve tarımın paydaşları yani hem kamu hem de özel sektör bunların da hızlı bir biçimde Sağlık Bakanlığımızla koordineli bir şekilde kademeli olarak aşılanmasına başlanacaktır" dedi.

İYİ Parti’ye Malatya’da saldırı

Malatya'da İYİ Parti İl Başkanlığı'nın bulunduğu binanın önüne gelen Vahap Ş. (33), yanındaki sopayla binanın camlarını kırdı.

Antalya’da denizi kirleten gemiye 1.5 milyon lira ceza

Antalya Büyükşehir Belediyesi deniz kirliliğine neden olan bir gemiye 1 milyon 566 bin 864 TL para cezası uyguladı.

Ayvalık’ta meydana gelen fırtınada 20 tekne battı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan şiddetli sağanak ve fırtına nedeniyle 20 tekne battı.

Kaçakçılar İbranice 5 Tevrat, 1 parşömeni satmaya çalışırken yakalandı

Isparta'da ceylan derisi üzerine İbranice yazılmış 5 Tevrat ve 1 parşömeni satmaya çalışan 2 şüpheli, jandarma ekiplerince yakalandı.

Türkiye’nin Maldivlerine çivi dahi çakılmayacaktı, şantiyeye döndü

Beyaz kumu nedeniyle Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Burdur’un Salda gölü yapılacak Millet Bahçesi nedeniyle şantiyeye döndü. Proje ilgili yapılan açıklamalarda ‘çivi dahi çakılmayacak’ denilmişti.

Servis işletmecileri; Eve ekmek götüremiyoruz

Gaziantep Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı İsmet Özcan, verilen desteklerin yetersiz olduğunu belirterek ‘’15 aylık süre içerisinde toplam 8 bin TL yardım aldık. Bu işimizi görmedi. Şu anda eve ekmek götüremiyoruz’ diye konuştu.

Kekik tarlalarına dinamit

Denizli - Aydın otoyolu projesi için yapılmak istenen taş ocağının ayrıntıları ortaya çıktı. Taş ocağının açılması sırasında dinamit kullanılması planlanıyor.

Gaziantep’te Ziraat Odalarından çarpıcı tespit; Destek verilmezse ithal çiftçiler gelir

Gaziantep’te Ziraat Odası başkanları, tarımı bekleyen tehlikeye dikkat çekti. Tarlaları işleyecek genç kalmadığını belirten Ziraat Odası Başkanları “Çünkü çiftçilik para kazandırmıyor. Destek verilmezse, dolayısıyla gençler çiftçilik yapmazsa 10-15 yıl sonra yurt dışından çiftçi ithal etmek zorunda kalırız” dedi.

Bursa MDD, 19 Mayıs kutlamalarına katıldı

Bursa'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşku ile kutlandı. 102 motosikletten oluşturulan Türk bayraklı kortej beğeni toplarken, Fransa'dan bir motorcu da korteje katıldı. Atatürk anıtına çelenk sunma ile başlayan 19 Mayıs törenleri, Kent Müzesi önünde devam etti. MDD Hareketi Bursa Temsilciliği, Heykel meydanında Atatürk anıtına çelenk sundu.

Bartın Emniyeti’nde şok intihar

Bartın Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 45 yaşındaki komiser Bülent K., gece nöbeti esnasında tabancasıyla kendi yaşamına son verdi.

Denizli’de köylüler taş ocağına karşı mücadele başlattı

Denizli’nin Pamukkale İlçesi Güzelpınar Mahallesi’nde Denizli-Aydın otoyolunda kullanılmak üzere bölgede taş ocağı açılmasına karşı vatandaşlar mücadele başlattı.

Denizli'de erkenci Honaz kirazının hasadı başladı

Denizli'de erkenci Honaz kirazının hasadı başladı. Bu yıl iyi bir rekolte bekleyen üreticiler Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alan kirazın Çin'e ihracatını artırmayı hedefliyor.

Bursa’da çilek hasadı başladı

Bursa’nın İnegöl ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesinde çilek hasadı başladı.